Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkosiroimmatMonikkosiroimpani
MonikkosiroimpasiMonikkosiroimpamme
MonikkosiroimpanneMonikkosiroimpansa
GenetiivisiroimmanGenetiivisiroimpani
GenetiivisiroimpasiGenetiivisiroimpamme
GenetiivisiroimpanneGenetiivisiroimpansa
Monikon genetiivisiroimpienMonikon genetiivisirointen
Monikon genetiivisiroimpieniMonikon genetiivisirointeni
Monikon genetiivisiroimpiesiMonikon genetiivisirointesi
Monikon genetiivisiroimpiemmeMonikon genetiivisirointemme
Monikon genetiivisiroimpienneMonikon genetiivisirointenne
Monikon genetiivisiroimpiensaMonikon genetiivisirointensa
PartitiivisirointaPartitiivisirointani
PartitiivisirointasiPartitiivisirointamme
PartitiivisirointannePartitiivisirointaan
PartitiivisirointansaMonikon partitiivisiroimpia
Monikon partitiivisiroimpianiMonikon partitiivisiroimpiasi
Monikon partitiivisiroimpiammeMonikon partitiivisiroimpianne
Monikon partitiivisiroimpiaanMonikon partitiivisiroimpiansa
InessiivisiroimmassaInessiivisiroimmassani
InessiivisiroimmassasiInessiivisiroimmassamme
InessiivisiroimmassanneInessiivisiroimmassaan
InessiivisiroimmassansaMonikon inessiivisiroimmissa
Monikon inessiivisiroimmissaniMonikon inessiivisiroimmissasi
Monikon inessiivisiroimmissammeMonikon inessiivisiroimmissanne
Monikon inessiivisiroimmissaanMonikon inessiivisiroimmissansa
ElatiivisiroimmastaElatiivisiroimmastani
ElatiivisiroimmastasiElatiivisiroimmastamme
ElatiivisiroimmastanneElatiivisiroimmastaan
ElatiivisiroimmastansaMonikon elatiivisiroimmista
Monikon elatiivisiroimmistaniMonikon elatiivisiroimmistasi
Monikon elatiivisiroimmistammeMonikon elatiivisiroimmistanne
Monikon elatiivisiroimmistaanMonikon elatiivisiroimmistansa
IllatiivisiroimpaanIllatiivisiroimpaani
IllatiivisiroimpaasiIllatiivisiroimpaamme
IllatiivisiroimpaanneIllatiivisiroimpaansa
Monikon illatiivisiroimpiinMonikon illatiivisiroimpiini
Monikon illatiivisiroimpiisiMonikon illatiivisiroimpiimme
Monikon illatiivisiroimpiinneMonikon illatiivisiroimpiinsa
AdessiivisiroimmallaAdessiivisiroimmallani
AdessiivisiroimmallasiAdessiivisiroimmallamme
AdessiivisiroimmallanneAdessiivisiroimmallaan
AdessiivisiroimmallansaMonikon adessiivisiroimmilla
Monikon adessiivisiroimmillaniMonikon adessiivisiroimmillasi
Monikon adessiivisiroimmillammeMonikon adessiivisiroimmillanne
Monikon adessiivisiroimmillaanMonikon adessiivisiroimmillansa
AblatiivisiroimmaltaAblatiivisiroimmaltani
AblatiivisiroimmaltasiAblatiivisiroimmaltamme
AblatiivisiroimmaltanneAblatiivisiroimmaltaan
AblatiivisiroimmaltansaMonikon ablatiivisiroimmilta
Monikon ablatiivisiroimmiltaniMonikon ablatiivisiroimmiltasi
Monikon ablatiivisiroimmiltammeMonikon ablatiivisiroimmiltanne
Monikon ablatiivisiroimmiltaanMonikon ablatiivisiroimmiltansa
AllatiivisiroimmalleAllatiivisiroimmalleni
AllatiivisiroimmallesiAllatiivisiroimmallemme
AllatiivisiroimmallenneAllatiivisiroimmalleen
AllatiivisiroimmallensaMonikon allatiivisiroimmille
Monikon allatiivisiroimmilleniMonikon allatiivisiroimmillesi
Monikon allatiivisiroimmillemmeMonikon allatiivisiroimmillenne
Monikon allatiivisiroimmilleenMonikon allatiivisiroimmillensa
EssiivisiroimpanaEssiivisiroimpanani
EssiivisiroimpanasiEssiivisiroimpanamme
EssiivisiroimpananneEssiivisiroimpanaan
EssiivisiroimpanansaMonikon essiivisiroimpina
Monikon essiivisiroimpinaniMonikon essiivisiroimpinasi
Monikon essiivisiroimpinammeMonikon essiivisiroimpinanne
Monikon essiivisiroimpinaanMonikon essiivisiroimpinansa
TranslatiivisiroimmaksiTranslatiivisiroimmakseni
TranslatiivisiroimmaksesiTranslatiivisiroimmaksemme
TranslatiivisiroimmaksenneTranslatiivisiroimmakseen
TranslatiivisiroimmaksensaMonikon translatiivisiroimmiksi
Monikon translatiivisiroimmikseniMonikon translatiivisiroimmiksesi
Monikon translatiivisiroimmiksemmeMonikon translatiivisiroimmiksenne
Monikon translatiivisiroimmikseenMonikon translatiivisiroimmiksensa
Monikon instruktiivisiroimminAbessiivisiroimmatta
AbessiivisiroimmattaniAbessiivisiroimmattasi
AbessiivisiroimmattammeAbessiivisiroimmattanne
AbessiivisiroimmattaanAbessiivisiroimmattansa
Monikon abessiivisiroimmittaMonikon abessiivisiroimmittani
Monikon abessiivisiroimmittasiMonikon abessiivisiroimmittamme
Monikon abessiivisiroimmittanneMonikon abessiivisiroimmittaan
Monikon abessiivisiroimmittansaMonikon komitatiivisiroimpine
Monikon komitatiivisiroimpineniMonikon komitatiivisiroimpinesi
Monikon komitatiivisiroimpinemmeMonikon komitatiivisiroimpinenne
Monikon komitatiivisiroimpineenMonikon komitatiivisiroimpinensa
Monikon akkusatiivisiroimmatMonikon akkusatiivisiroimpani
Monikon akkusatiivisiroimpasiMonikon akkusatiivisiroimpamme
Monikon akkusatiivisiroimpanneMonikon akkusatiivisiroimpansa
AkkusatiivisiroimpaniAkkusatiivisiroimpasi
AkkusatiivisiroimpammeAkkusatiivisiroimpanne
Akkusatiivisiroimpansa

Luokat