Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | siroimmat | Monikko | siroimpani |
| Monikko | siroimpasi | Monikko | siroimpamme |
| Monikko | siroimpanne | Monikko | siroimpansa |
| Genetiivi | siroimman | Genetiivi | siroimpani |
| Genetiivi | siroimpasi | Genetiivi | siroimpamme |
| Genetiivi | siroimpanne | Genetiivi | siroimpansa |
| Monikon genetiivi | siroimpien | Monikon genetiivi | sirointen |
| Monikon genetiivi | siroimpieni | Monikon genetiivi | sirointeni |
| Monikon genetiivi | siroimpiesi | Monikon genetiivi | sirointesi |
| Monikon genetiivi | siroimpiemme | Monikon genetiivi | sirointemme |
| Monikon genetiivi | siroimpienne | Monikon genetiivi | sirointenne |
| Monikon genetiivi | siroimpiensa | Monikon genetiivi | sirointensa |
| Partitiivi | sirointa | Partitiivi | sirointani |
| Partitiivi | sirointasi | Partitiivi | sirointamme |
| Partitiivi | sirointanne | Partitiivi | sirointaan |
| Partitiivi | sirointansa | Monikon partitiivi | siroimpia |
| Monikon partitiivi | siroimpiani | Monikon partitiivi | siroimpiasi |
| Monikon partitiivi | siroimpiamme | Monikon partitiivi | siroimpianne |
| Monikon partitiivi | siroimpiaan | Monikon partitiivi | siroimpiansa |
| Inessiivi | siroimmassa | Inessiivi | siroimmassani |
| Inessiivi | siroimmassasi | Inessiivi | siroimmassamme |
| Inessiivi | siroimmassanne | Inessiivi | siroimmassaan |
| Inessiivi | siroimmassansa | Monikon inessiivi | siroimmissa |
| Monikon inessiivi | siroimmissani | Monikon inessiivi | siroimmissasi |
| Monikon inessiivi | siroimmissamme | Monikon inessiivi | siroimmissanne |
| Monikon inessiivi | siroimmissaan | Monikon inessiivi | siroimmissansa |
| Elatiivi | siroimmasta | Elatiivi | siroimmastani |
| Elatiivi | siroimmastasi | Elatiivi | siroimmastamme |
| Elatiivi | siroimmastanne | Elatiivi | siroimmastaan |
| Elatiivi | siroimmastansa | Monikon elatiivi | siroimmista |
| Monikon elatiivi | siroimmistani | Monikon elatiivi | siroimmistasi |
| Monikon elatiivi | siroimmistamme | Monikon elatiivi | siroimmistanne |
| Monikon elatiivi | siroimmistaan | Monikon elatiivi | siroimmistansa |
| Illatiivi | siroimpaan | Illatiivi | siroimpaani |
| Illatiivi | siroimpaasi | Illatiivi | siroimpaamme |
| Illatiivi | siroimpaanne | Illatiivi | siroimpaansa |
| Monikon illatiivi | siroimpiin | Monikon illatiivi | siroimpiini |
| Monikon illatiivi | siroimpiisi | Monikon illatiivi | siroimpiimme |
| Monikon illatiivi | siroimpiinne | Monikon illatiivi | siroimpiinsa |
| Adessiivi | siroimmalla | Adessiivi | siroimmallani |
| Adessiivi | siroimmallasi | Adessiivi | siroimmallamme |
| Adessiivi | siroimmallanne | Adessiivi | siroimmallaan |
| Adessiivi | siroimmallansa | Monikon adessiivi | siroimmilla |
| Monikon adessiivi | siroimmillani | Monikon adessiivi | siroimmillasi |
| Monikon adessiivi | siroimmillamme | Monikon adessiivi | siroimmillanne |
| Monikon adessiivi | siroimmillaan | Monikon adessiivi | siroimmillansa |
| Ablatiivi | siroimmalta | Ablatiivi | siroimmaltani |
| Ablatiivi | siroimmaltasi | Ablatiivi | siroimmaltamme |
| Ablatiivi | siroimmaltanne | Ablatiivi | siroimmaltaan |
| Ablatiivi | siroimmaltansa | Monikon ablatiivi | siroimmilta |
| Monikon ablatiivi | siroimmiltani | Monikon ablatiivi | siroimmiltasi |
| Monikon ablatiivi | siroimmiltamme | Monikon ablatiivi | siroimmiltanne |
| Monikon ablatiivi | siroimmiltaan | Monikon ablatiivi | siroimmiltansa |
| Allatiivi | siroimmalle | Allatiivi | siroimmalleni |
| Allatiivi | siroimmallesi | Allatiivi | siroimmallemme |
| Allatiivi | siroimmallenne | Allatiivi | siroimmalleen |
| Allatiivi | siroimmallensa | Monikon allatiivi | siroimmille |
| Monikon allatiivi | siroimmilleni | Monikon allatiivi | siroimmillesi |
| Monikon allatiivi | siroimmillemme | Monikon allatiivi | siroimmillenne |
| Monikon allatiivi | siroimmilleen | Monikon allatiivi | siroimmillensa |
| Essiivi | siroimpana | Essiivi | siroimpanani |
| Essiivi | siroimpanasi | Essiivi | siroimpanamme |
| Essiivi | siroimpananne | Essiivi | siroimpanaan |
| Essiivi | siroimpanansa | Monikon essiivi | siroimpina |
| Monikon essiivi | siroimpinani | Monikon essiivi | siroimpinasi |
| Monikon essiivi | siroimpinamme | Monikon essiivi | siroimpinanne |
| Monikon essiivi | siroimpinaan | Monikon essiivi | siroimpinansa |
| Translatiivi | siroimmaksi | Translatiivi | siroimmakseni |
| Translatiivi | siroimmaksesi | Translatiivi | siroimmaksemme |
| Translatiivi | siroimmaksenne | Translatiivi | siroimmakseen |
| Translatiivi | siroimmaksensa | Monikon translatiivi | siroimmiksi |
| Monikon translatiivi | siroimmikseni | Monikon translatiivi | siroimmiksesi |
| Monikon translatiivi | siroimmiksemme | Monikon translatiivi | siroimmiksenne |
| Monikon translatiivi | siroimmikseen | Monikon translatiivi | siroimmiksensa |
| Monikon instruktiivi | siroimmin | Abessiivi | siroimmatta |
| Abessiivi | siroimmattani | Abessiivi | siroimmattasi |
| Abessiivi | siroimmattamme | Abessiivi | siroimmattanne |
| Abessiivi | siroimmattaan | Abessiivi | siroimmattansa |
| Monikon abessiivi | siroimmitta | Monikon abessiivi | siroimmittani |
| Monikon abessiivi | siroimmittasi | Monikon abessiivi | siroimmittamme |
| Monikon abessiivi | siroimmittanne | Monikon abessiivi | siroimmittaan |
| Monikon abessiivi | siroimmittansa | Monikon komitatiivi | siroimpine |
| Monikon komitatiivi | siroimpineni | Monikon komitatiivi | siroimpinesi |
| Monikon komitatiivi | siroimpinemme | Monikon komitatiivi | siroimpinenne |
| Monikon komitatiivi | siroimpineen | Monikon komitatiivi | siroimpinensa |
| Monikon akkusatiivi | siroimmat | Monikon akkusatiivi | siroimpani |
| Monikon akkusatiivi | siroimpasi | Monikon akkusatiivi | siroimpamme |
| Monikon akkusatiivi | siroimpanne | Monikon akkusatiivi | siroimpansa |
| Akkusatiivi | siroimpani | Akkusatiivi | siroimpasi |
| Akkusatiivi | siroimpamme | Akkusatiivi | siroimpanne |
| Akkusatiivi | siroimpansa |