Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | sirommat | Monikko | sirompani |
| Monikko | sirompasi | Monikko | sirompamme |
| Monikko | sirompanne | Monikko | sirompansa |
| Genetiivi | siromman | Genetiivi | sirompani |
| Genetiivi | sirompasi | Genetiivi | sirompamme |
| Genetiivi | sirompanne | Genetiivi | sirompansa |
| Monikon genetiivi | sirompien | Monikon genetiivi | sirompieni |
| Monikon genetiivi | sirompiesi | Monikon genetiivi | sirompiemme |
| Monikon genetiivi | sirompienne | Monikon genetiivi | sirompiensa |
| Partitiivi | sirompaa | Partitiivi | sirompaani |
| Partitiivi | sirompaasi | Partitiivi | sirompaamme |
| Partitiivi | sirompaanne | Partitiivi | sirompaansa |
| Monikon partitiivi | sirompia | Monikon partitiivi | sirompiani |
| Monikon partitiivi | sirompiasi | Monikon partitiivi | sirompiamme |
| Monikon partitiivi | sirompianne | Monikon partitiivi | sirompiaan |
| Monikon partitiivi | sirompiansa | Inessiivi | sirommassa |
| Inessiivi | sirommassani | Inessiivi | sirommassasi |
| Inessiivi | sirommassamme | Inessiivi | sirommassanne |
| Inessiivi | sirommassaan | Inessiivi | sirommassansa |
| Monikon inessiivi | sirommissa | Monikon inessiivi | sirommissani |
| Monikon inessiivi | sirommissasi | Monikon inessiivi | sirommissamme |
| Monikon inessiivi | sirommissanne | Monikon inessiivi | sirommissaan |
| Monikon inessiivi | sirommissansa | Elatiivi | sirommasta |
| Elatiivi | sirommastani | Elatiivi | sirommastasi |
| Elatiivi | sirommastamme | Elatiivi | sirommastanne |
| Elatiivi | sirommastaan | Elatiivi | sirommastansa |
| Monikon elatiivi | sirommista | Monikon elatiivi | sirommistani |
| Monikon elatiivi | sirommistasi | Monikon elatiivi | sirommistamme |
| Monikon elatiivi | sirommistanne | Monikon elatiivi | sirommistaan |
| Monikon elatiivi | sirommistansa | Illatiivi | sirompaan |
| Illatiivi | sirompaani | Illatiivi | sirompaasi |
| Illatiivi | sirompaamme | Illatiivi | sirompaanne |
| Illatiivi | sirompaansa | Monikon illatiivi | sirompiin |
| Monikon illatiivi | sirompiini | Monikon illatiivi | sirompiisi |
| Monikon illatiivi | sirompiimme | Monikon illatiivi | sirompiinne |
| Monikon illatiivi | sirompiinsa | Adessiivi | sirommalla |
| Adessiivi | sirommallani | Adessiivi | sirommallasi |
| Adessiivi | sirommallamme | Adessiivi | sirommallanne |
| Adessiivi | sirommallaan | Adessiivi | sirommallansa |
| Monikon adessiivi | sirommilla | Monikon adessiivi | sirommillani |
| Monikon adessiivi | sirommillasi | Monikon adessiivi | sirommillamme |
| Monikon adessiivi | sirommillanne | Monikon adessiivi | sirommillaan |
| Monikon adessiivi | sirommillansa | Ablatiivi | sirommalta |
| Ablatiivi | sirommaltani | Ablatiivi | sirommaltasi |
| Ablatiivi | sirommaltamme | Ablatiivi | sirommaltanne |
| Ablatiivi | sirommaltaan | Ablatiivi | sirommaltansa |
| Monikon ablatiivi | sirommilta | Monikon ablatiivi | sirommiltani |
| Monikon ablatiivi | sirommiltasi | Monikon ablatiivi | sirommiltamme |
| Monikon ablatiivi | sirommiltanne | Monikon ablatiivi | sirommiltaan |
| Monikon ablatiivi | sirommiltansa | Allatiivi | sirommalle |
| Allatiivi | sirommalleni | Allatiivi | sirommallesi |
| Allatiivi | sirommallemme | Allatiivi | sirommallenne |
| Allatiivi | sirommalleen | Allatiivi | sirommallensa |
| Monikon allatiivi | sirommille | Monikon allatiivi | sirommilleni |
| Monikon allatiivi | sirommillesi | Monikon allatiivi | sirommillemme |
| Monikon allatiivi | sirommillenne | Monikon allatiivi | sirommilleen |
| Monikon allatiivi | sirommillensa | Essiivi | sirompana |
| Essiivi | sirompanani | Essiivi | sirompanasi |
| Essiivi | sirompanamme | Essiivi | sirompananne |
| Essiivi | sirompanaan | Essiivi | sirompanansa |
| Monikon essiivi | sirompina | Monikon essiivi | sirompinani |
| Monikon essiivi | sirompinasi | Monikon essiivi | sirompinamme |
| Monikon essiivi | sirompinanne | Monikon essiivi | sirompinaan |
| Monikon essiivi | sirompinansa | Translatiivi | sirommaksi |
| Translatiivi | sirommakseni | Translatiivi | sirommaksesi |
| Translatiivi | sirommaksemme | Translatiivi | sirommaksenne |
| Translatiivi | sirommakseen | Translatiivi | sirommaksensa |
| Monikon translatiivi | sirommiksi | Monikon translatiivi | sirommikseni |
| Monikon translatiivi | sirommiksesi | Monikon translatiivi | sirommiksemme |
| Monikon translatiivi | sirommiksenne | Monikon translatiivi | sirommikseen |
| Monikon translatiivi | sirommiksensa | Monikon instruktiivi | sirommin |
| Abessiivi | sirommatta | Abessiivi | sirommattani |
| Abessiivi | sirommattasi | Abessiivi | sirommattamme |
| Abessiivi | sirommattanne | Abessiivi | sirommattaan |
| Abessiivi | sirommattansa | Monikon abessiivi | sirommitta |
| Monikon abessiivi | sirommittani | Monikon abessiivi | sirommittasi |
| Monikon abessiivi | sirommittamme | Monikon abessiivi | sirommittanne |
| Monikon abessiivi | sirommittaan | Monikon abessiivi | sirommittansa |
| Monikon komitatiivi | sirompine | Monikon komitatiivi | sirompineni |
| Monikon komitatiivi | sirompinesi | Monikon komitatiivi | sirompinemme |
| Monikon komitatiivi | sirompinenne | Monikon komitatiivi | sirompineen |
| Monikon komitatiivi | sirompinensa | Monikon akkusatiivi | sirommat |
| Monikon akkusatiivi | sirompani | Monikon akkusatiivi | sirompasi |
| Monikon akkusatiivi | sirompamme | Monikon akkusatiivi | sirompanne |
| Monikon akkusatiivi | sirompansa | Akkusatiivi | sirompani |
| Akkusatiivi | sirompasi | Akkusatiivi | sirompamme |
| Akkusatiivi | sirompanne | Akkusatiivi | sirompansa |