Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmaterialisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensmaterialisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensmaterialisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmaterialisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensmaterialisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensmaterialisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimaterialisoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektimaterialisoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimaterialisoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimaterialisoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektimaterialisoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimaterialisoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmaterialisoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensmaterialisoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensmaterialisoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmaterialisoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensmaterialisoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensmaterialisoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensmaterialisoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensmaterialisoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensmaterialisoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensmaterialisoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensmaterialisoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmaterialisoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensmaterialisoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensmaterialisoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmaterialisoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensmaterialisoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensmaterialisoinevat

Luokat