| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | academic grade used in Finnish abitur and university theses |
| Monikko | improbaturit | Genetiivi | improbaturin |
| Monikon genetiivi | improbaturien | Monikon genetiivi | improbatureiden |
| Monikon genetiivi | improbatureitten | Partitiivi | improbaturia |
| Monikon partitiivi | improbatureita | Monikon partitiivi | improbatureja |
| Inessiivi | improbaturissa | Monikon inessiivi | improbatureissa |
| Elatiivi | improbaturista | Monikon elatiivi | improbatureista |
| Illatiivi | improbaturiin | Monikon illatiivi | improbatureihin |
| Adessiivi | improbaturilla | Monikon adessiivi | improbatureilla |
| Ablatiivi | improbaturilta | Monikon ablatiivi | improbatureilta |
| Allatiivi | improbaturille | Monikon allatiivi | improbatureille |
| Essiivi | improbaturina | Monikon essiivi | improbatureina |
| Translatiivi | improbaturiksi | Monikon translatiivi | improbatureiksi |
| Monikon instruktiivi | improbaturein | Abessiivi | improbaturitta |
| Monikon abessiivi | improbatureitta | Monikon akkusatiivi | improbaturit |