Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
kritiikitön
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
uncritical
Taivutusmuodot
Monikko
epäkriittiset
Monikko
epäkriittiseni
Monikko
epäkriittisesi
Monikko
epäkriittisemme
Monikko
epäkriittisenne
Monikko
epäkriittisensä
Genetiivi
epäkriittisen
Genetiivi
epäkriittiseni
Genetiivi
epäkriittisesi
Genetiivi
epäkriittisemme
Genetiivi
epäkriittisenne
Genetiivi
epäkriittisensä
Monikon genetiivi
epäkriittisten
Monikon genetiivi
epäkriittisien
Monikon genetiivi
epäkriittisteni
Monikon genetiivi
epäkriittisieni
Monikon genetiivi
epäkriittistesi
Monikon genetiivi
epäkriittisiesi
Monikon genetiivi
epäkriittistemme
Monikon genetiivi
epäkriittisiemme
Monikon genetiivi
epäkriittistenne
Monikon genetiivi
epäkriittisienne
Monikon genetiivi
epäkriittistensä
Monikon genetiivi
epäkriittisiensä
Partitiivi
epäkriittistä
Partitiivi
epäkriittistäni
Partitiivi
epäkriittistäsi
Partitiivi
epäkriittistämme
Partitiivi
epäkriittistänne
Partitiivi
epäkriittistään
Partitiivi
epäkriittistänsä
Monikon partitiivi
epäkriittisiä
Monikon partitiivi
epäkriittisiäni
Monikon partitiivi
epäkriittisiäsi
Monikon partitiivi
epäkriittisiämme
Monikon partitiivi
epäkriittisiänne
Monikon partitiivi
epäkriittisiään
Monikon partitiivi
epäkriittisiänsä
Inessiivi
epäkriittisessä
Inessiivi
epäkriittisessäni
Inessiivi
epäkriittisessäsi
Inessiivi
epäkriittisessämme
Inessiivi
epäkriittisessänne
Inessiivi
epäkriittisessään
Inessiivi
epäkriittisessänsä
Monikon inessiivi
epäkriittisissä
Monikon inessiivi
epäkriittisissäni
Monikon inessiivi
epäkriittisissäsi
Monikon inessiivi
epäkriittisissämme
Monikon inessiivi
epäkriittisissänne
Monikon inessiivi
epäkriittisissään
Monikon inessiivi
epäkriittisissänsä
Elatiivi
epäkriittisestä
Elatiivi
epäkriittisestäni
Elatiivi
epäkriittisestäsi
Elatiivi
epäkriittisestämme
Elatiivi
epäkriittisestänne
Elatiivi
epäkriittisestään
Elatiivi
epäkriittisestänsä
Monikon elatiivi
epäkriittisistä
Monikon elatiivi
epäkriittisistäni
Monikon elatiivi
epäkriittisistäsi
Monikon elatiivi
epäkriittisistämme
Monikon elatiivi
epäkriittisistänne
Monikon elatiivi
epäkriittisistään
Monikon elatiivi
epäkriittisistänsä
Illatiivi
epäkriittiseen
Illatiivi
epäkriittiseeni
Illatiivi
epäkriittiseesi
Illatiivi
epäkriittiseemme
Illatiivi
epäkriittiseenne
Illatiivi
epäkriittiseensä
Monikon illatiivi
epäkriittisiin
Monikon illatiivi
epäkriittisiini
Monikon illatiivi
epäkriittisiisi
Monikon illatiivi
epäkriittisiimme
Monikon illatiivi
epäkriittisiinne
Monikon illatiivi
epäkriittisiinsä
Adessiivi
epäkriittisellä
Adessiivi
epäkriittiselläni
Adessiivi
epäkriittiselläsi
Adessiivi
epäkriittisellämme
Adessiivi
epäkriittisellänne
Adessiivi
epäkriittisellään
Adessiivi
epäkriittisellänsä
Monikon adessiivi
epäkriittisillä
Monikon adessiivi
epäkriittisilläni
Monikon adessiivi
epäkriittisilläsi
Monikon adessiivi
epäkriittisillämme
Monikon adessiivi
epäkriittisillänne
Monikon adessiivi
epäkriittisillään
Monikon adessiivi
epäkriittisillänsä
Ablatiivi
epäkriittiseltä
Ablatiivi
epäkriittiseltäni
Ablatiivi
epäkriittiseltäsi
Ablatiivi
epäkriittiseltämme
Ablatiivi
epäkriittiseltänne
Ablatiivi
epäkriittiseltään
Ablatiivi
epäkriittiseltänsä
Monikon ablatiivi
epäkriittisiltä
Monikon ablatiivi
epäkriittisiltäni
Monikon ablatiivi
epäkriittisiltäsi
Monikon ablatiivi
epäkriittisiltämme
Monikon ablatiivi
epäkriittisiltänne
Monikon ablatiivi
epäkriittisiltään
Monikon ablatiivi
epäkriittisiltänsä
Allatiivi
epäkriittiselle
Allatiivi
epäkriittiselleni
Allatiivi
epäkriittisellesi
Allatiivi
epäkriittisellemme
Allatiivi
epäkriittisellenne
Allatiivi
epäkriittiselleen
Allatiivi
epäkriittisellensä
Monikon allatiivi
epäkriittisille
Monikon allatiivi
epäkriittisilleni
Monikon allatiivi
epäkriittisillesi
Monikon allatiivi
epäkriittisillemme
Monikon allatiivi
epäkriittisillenne
Monikon allatiivi
epäkriittisilleen
Monikon allatiivi
epäkriittisillensä
Essiivi
epäkriittisenä
Essiivi
epäkriittisenäni
Essiivi
epäkriittisenäsi
Essiivi
epäkriittisenämme
Essiivi
epäkriittisenänne
Essiivi
epäkriittisenään
Essiivi
epäkriittisenänsä
Monikon essiivi
epäkriittisinä
Monikon essiivi
epäkriittisinäni
Monikon essiivi
epäkriittisinäsi
Monikon essiivi
epäkriittisinämme
Monikon essiivi
epäkriittisinänne
Monikon essiivi
epäkriittisinään
Monikon essiivi
epäkriittisinänsä
Translatiivi
epäkriittiseksi
Translatiivi
epäkriittisekseni
Translatiivi
epäkriittiseksesi
Translatiivi
epäkriittiseksemme
Translatiivi
epäkriittiseksenne
Translatiivi
epäkriittisekseen
Translatiivi
epäkriittiseksensä
Monikon translatiivi
epäkriittisiksi
Monikon translatiivi
epäkriittisikseni
Monikon translatiivi
epäkriittisiksesi
Monikon translatiivi
epäkriittisiksemme
Monikon translatiivi
epäkriittisiksenne
Monikon translatiivi
epäkriittisikseen
Monikon translatiivi
epäkriittisiksensä
Monikon instruktiivi
epäkriittisin
Abessiivi
epäkriittisettä
Abessiivi
epäkriittisettäni
Abessiivi
epäkriittisettäsi
Abessiivi
epäkriittisettämme
Abessiivi
epäkriittisettänne
Abessiivi
epäkriittisettään
Abessiivi
epäkriittisettänsä
Monikon abessiivi
epäkriittisittä
Monikon abessiivi
epäkriittisittäni
Monikon abessiivi
epäkriittisittäsi
Monikon abessiivi
epäkriittisittämme
Monikon abessiivi
epäkriittisittänne
Monikon abessiivi
epäkriittisittään
Monikon abessiivi
epäkriittisittänsä
Monikon komitatiivi
epäkriittisine
Monikon komitatiivi
epäkriittisineni
Monikon komitatiivi
epäkriittisinesi
Monikon komitatiivi
epäkriittisinemme
Monikon komitatiivi
epäkriittisinenne
Monikon komitatiivi
epäkriittisineen
Monikon komitatiivi
epäkriittisinensä
Monikon akkusatiivi
epäkriittiset
Monikon akkusatiivi
epäkriittiseni
Monikon akkusatiivi
epäkriittisesi
Monikon akkusatiivi
epäkriittisemme
Monikon akkusatiivi
epäkriittisenne
Monikon akkusatiivi
epäkriittisensä
Akkusatiivi
epäkriittiseni
Akkusatiivi
epäkriittisesi
Akkusatiivi
epäkriittisemme
Akkusatiivi
epäkriittisenne
Akkusatiivi
epäkriittisensä