Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoepäkriittisetMonikkoepäkriittiseni
MonikkoepäkriittisesiMonikkoepäkriittisemme
MonikkoepäkriittisenneMonikkoepäkriittisensä
GenetiiviepäkriittisenGenetiiviepäkriittiseni
GenetiiviepäkriittisesiGenetiiviepäkriittisemme
GenetiiviepäkriittisenneGenetiiviepäkriittisensä
Monikon genetiiviepäkriittistenMonikon genetiiviepäkriittisien
Monikon genetiiviepäkriittisteniMonikon genetiiviepäkriittisieni
Monikon genetiiviepäkriittistesiMonikon genetiiviepäkriittisiesi
Monikon genetiiviepäkriittistemmeMonikon genetiiviepäkriittisiemme
Monikon genetiiviepäkriittistenneMonikon genetiiviepäkriittisienne
Monikon genetiiviepäkriittistensäMonikon genetiiviepäkriittisiensä
PartitiiviepäkriittistäPartitiiviepäkriittistäni
PartitiiviepäkriittistäsiPartitiiviepäkriittistämme
PartitiiviepäkriittistännePartitiiviepäkriittistään
PartitiiviepäkriittistänsäMonikon partitiiviepäkriittisiä
Monikon partitiiviepäkriittisiäniMonikon partitiiviepäkriittisiäsi
Monikon partitiiviepäkriittisiämmeMonikon partitiiviepäkriittisiänne
Monikon partitiiviepäkriittisiäänMonikon partitiiviepäkriittisiänsä
InessiiviepäkriittisessäInessiiviepäkriittisessäni
InessiiviepäkriittisessäsiInessiiviepäkriittisessämme
InessiiviepäkriittisessänneInessiiviepäkriittisessään
InessiiviepäkriittisessänsäMonikon inessiiviepäkriittisissä
Monikon inessiiviepäkriittisissäniMonikon inessiiviepäkriittisissäsi
Monikon inessiiviepäkriittisissämmeMonikon inessiiviepäkriittisissänne
Monikon inessiiviepäkriittisissäänMonikon inessiiviepäkriittisissänsä
ElatiiviepäkriittisestäElatiiviepäkriittisestäni
ElatiiviepäkriittisestäsiElatiiviepäkriittisestämme
ElatiiviepäkriittisestänneElatiiviepäkriittisestään
ElatiiviepäkriittisestänsäMonikon elatiiviepäkriittisistä
Monikon elatiiviepäkriittisistäniMonikon elatiiviepäkriittisistäsi
Monikon elatiiviepäkriittisistämmeMonikon elatiiviepäkriittisistänne
Monikon elatiiviepäkriittisistäänMonikon elatiiviepäkriittisistänsä
IllatiiviepäkriittiseenIllatiiviepäkriittiseeni
IllatiiviepäkriittiseesiIllatiiviepäkriittiseemme
IllatiiviepäkriittiseenneIllatiiviepäkriittiseensä
Monikon illatiiviepäkriittisiinMonikon illatiiviepäkriittisiini
Monikon illatiiviepäkriittisiisiMonikon illatiiviepäkriittisiimme
Monikon illatiiviepäkriittisiinneMonikon illatiiviepäkriittisiinsä
AdessiiviepäkriittiselläAdessiiviepäkriittiselläni
AdessiiviepäkriittiselläsiAdessiiviepäkriittisellämme
AdessiiviepäkriittisellänneAdessiiviepäkriittisellään
AdessiiviepäkriittisellänsäMonikon adessiiviepäkriittisillä
Monikon adessiiviepäkriittisilläniMonikon adessiiviepäkriittisilläsi
Monikon adessiiviepäkriittisillämmeMonikon adessiiviepäkriittisillänne
Monikon adessiiviepäkriittisilläänMonikon adessiiviepäkriittisillänsä
AblatiiviepäkriittiseltäAblatiiviepäkriittiseltäni
AblatiiviepäkriittiseltäsiAblatiiviepäkriittiseltämme
AblatiiviepäkriittiseltänneAblatiiviepäkriittiseltään
AblatiiviepäkriittiseltänsäMonikon ablatiiviepäkriittisiltä
Monikon ablatiiviepäkriittisiltäniMonikon ablatiiviepäkriittisiltäsi
Monikon ablatiiviepäkriittisiltämmeMonikon ablatiiviepäkriittisiltänne
Monikon ablatiiviepäkriittisiltäänMonikon ablatiiviepäkriittisiltänsä
AllatiiviepäkriittiselleAllatiiviepäkriittiselleni
AllatiiviepäkriittisellesiAllatiiviepäkriittisellemme
AllatiiviepäkriittisellenneAllatiiviepäkriittiselleen
AllatiiviepäkriittisellensäMonikon allatiiviepäkriittisille
Monikon allatiiviepäkriittisilleniMonikon allatiiviepäkriittisillesi
Monikon allatiiviepäkriittisillemmeMonikon allatiiviepäkriittisillenne
Monikon allatiiviepäkriittisilleenMonikon allatiiviepäkriittisillensä
EssiiviepäkriittisenäEssiiviepäkriittisenäni
EssiiviepäkriittisenäsiEssiiviepäkriittisenämme
EssiiviepäkriittisenänneEssiiviepäkriittisenään
EssiiviepäkriittisenänsäMonikon essiiviepäkriittisinä
Monikon essiiviepäkriittisinäniMonikon essiiviepäkriittisinäsi
Monikon essiiviepäkriittisinämmeMonikon essiiviepäkriittisinänne
Monikon essiiviepäkriittisinäänMonikon essiiviepäkriittisinänsä
TranslatiiviepäkriittiseksiTranslatiiviepäkriittisekseni
TranslatiiviepäkriittiseksesiTranslatiiviepäkriittiseksemme
TranslatiiviepäkriittiseksenneTranslatiiviepäkriittisekseen
TranslatiiviepäkriittiseksensäMonikon translatiiviepäkriittisiksi
Monikon translatiiviepäkriittisikseniMonikon translatiiviepäkriittisiksesi
Monikon translatiiviepäkriittisiksemmeMonikon translatiiviepäkriittisiksenne
Monikon translatiiviepäkriittisikseenMonikon translatiiviepäkriittisiksensä
Monikon instruktiiviepäkriittisinAbessiiviepäkriittisettä
AbessiiviepäkriittisettäniAbessiiviepäkriittisettäsi
AbessiiviepäkriittisettämmeAbessiiviepäkriittisettänne
AbessiiviepäkriittisettäänAbessiiviepäkriittisettänsä
Monikon abessiiviepäkriittisittäMonikon abessiiviepäkriittisittäni
Monikon abessiiviepäkriittisittäsiMonikon abessiiviepäkriittisittämme
Monikon abessiiviepäkriittisittänneMonikon abessiiviepäkriittisittään
Monikon abessiiviepäkriittisittänsäMonikon komitatiiviepäkriittisine
Monikon komitatiiviepäkriittisineniMonikon komitatiiviepäkriittisinesi
Monikon komitatiiviepäkriittisinemmeMonikon komitatiiviepäkriittisinenne
Monikon komitatiiviepäkriittisineenMonikon komitatiiviepäkriittisinensä
Monikon akkusatiiviepäkriittisetMonikon akkusatiiviepäkriittiseni
Monikon akkusatiiviepäkriittisesiMonikon akkusatiiviepäkriittisemme
Monikon akkusatiiviepäkriittisenneMonikon akkusatiiviepäkriittisensä
AkkusatiiviepäkriittiseniAkkusatiiviepäkriittisesi
AkkusatiiviepäkriittisemmeAkkusatiiviepäkriittisenne
Akkusatiiviepäkriittisensä