Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoikonimaalaritGenetiiviikonimaalarin
Monikon genetiiviikonimaalarienMonikon genetiiviikonimaalareiden
Monikon genetiiviikonimaalareittenPartitiiviikonimaalaria
Monikon partitiiviikonimaalareitaMonikon partitiiviikonimaalareja
InessiiviikonimaalarissaMonikon inessiiviikonimaalareissa
ElatiiviikonimaalaristaMonikon elatiiviikonimaalareista
IllatiiviikonimaalariinMonikon illatiiviikonimaalareihin
AdessiiviikonimaalarillaMonikon adessiiviikonimaalareilla
AblatiiviikonimaalariltaMonikon ablatiiviikonimaalareilta
AllatiiviikonimaalarilleMonikon allatiiviikonimaalareille
EssiiviikonimaalarinaMonikon essiiviikonimaalareina
TranslatiiviikonimaalariksiMonikon translatiiviikonimaalareiksi
Monikon instruktiiviikonimaalareinAbessiiviikonimaalaritta
Monikon abessiiviikonimaalareittaMonikon akkusatiiviikonimaalarit