| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | individualistit | Genetiivi | individualistin |
| Monikon genetiivi | individualistien | Partitiivi | individualistia |
| Monikon partitiivi | individualisteja | Inessiivi | individualistissa |
| Monikon inessiivi | individualisteissa | Elatiivi | individualistista |
| Monikon elatiivi | individualisteista | Illatiivi | individualistiin |
| Monikon illatiivi | individualisteihin | Adessiivi | individualistilla |
| Monikon adessiivi | individualisteilla | Ablatiivi | individualistilta |
| Monikon ablatiivi | individualisteilta | Allatiivi | individualistille |
| Monikon allatiivi | individualisteille | Essiivi | individualistina |
| Monikon essiivi | individualisteina | Translatiivi | individualistiksi |
| Monikon translatiivi | individualisteiksi | Monikon instruktiivi | individualistein |
| Abessiivi | individualistitta | Monikon abessiivi | individualisteitta |
| Monikon akkusatiivi | individualistit |