Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkodyslaliatGenetiividyslalian
Monikon genetiividyslalioidenMonikon genetiividyslalioitten
PartitiividyslaliaaMonikon partitiividyslalioita
InessiividyslaliassaMonikon inessiividyslalioissa
ElatiividyslaliastaMonikon elatiividyslalioista
IllatiividyslaliaanMonikon illatiividyslalioihin
AdessiividyslaliallaMonikon adessiividyslalioilla
AblatiividyslalialtaMonikon ablatiividyslalioilta
AllatiividyslalialleMonikon allatiividyslalioille
EssiividyslalianaMonikon essiividyslalioina
TranslatiividyslaliaksiMonikon translatiividyslalioiksi
Monikon instruktiividyslalioinAbessiividyslaliatta
Monikon abessiividyslalioittaMonikon akkusatiividyslaliat

Luokat