Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmoderoinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensmoderoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensmoderoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmoderoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensmoderoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensmoderoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimoderoinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektimoderoit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimoderoiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimoderoimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektimoderoitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimoderoivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmoderoisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensmoderoisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensmoderoisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmoderoisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensmoderoisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensmoderoisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensmoderoiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensmoderoikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensmoderoikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensmoderoikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensmoderoikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmoderoinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensmoderoinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensmoderoinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmoderoinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensmoderoinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensmoderoinevat

Luokat