Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.astronomia
2.astronomia

Taivutusmuodot

Monikkoelinkelpoiset vyöhykkeetGenetiivielinkelpoisen vyöhykkeen
Monikon genetiivielinkelpoisten vyöhykkeidenMonikon genetiivielinkelpoisten vyöhykkeitten
Monikon genetiivielinkelpoisien vyöhykkeidenPartitiivielinkelpoista vyöhykettä
Monikon partitiivielinkelpoisia vyöhykkeitäInessiivielinkelpoisessa vyöhykkeessä
Monikon inessiivielinkelpoisissa vyöhykkeissäElatiivielinkelpoisesta vyöhykkeestä
Monikon elatiivielinkelpoisista vyöhykkeistäIllatiivielinkelpoiseen vyöhykkeeseen
Monikon illatiivielinkelpoisiin vyöhykkeisiinAdessiivielinkelpoisella vyöhykkeellä
Monikon adessiivielinkelpoisilla vyöhykkeilläAblatiivielinkelpoiselta vyöhykkeeltä
Monikon ablatiivielinkelpoisilta vyöhykkeiltäAllatiivielinkelpoiselle vyöhykkeelle
Monikon allatiivielinkelpoisille vyöhykkeilleEssiivielinkelpoisena vyöhykkeenä
Monikon essiivielinkelpoisina vyöhykkeinäTranslatiivielinkelpoiseksi vyöhykkeeksi
Monikon translatiivielinkelpoisiksi vyöhykkeiksiMonikon instruktiivielinkelpoisin vyöhykkein
Abessiivielinkelpoisetta vyöhykkeettäMonikon abessiivielinkelpoisitta vyöhykkeittä
Monikon akkusatiivielinkelpoiset vyöhykkeet