Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | tahdistun | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | tahdistut |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | tahdistuu | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | tahdistumme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | tahdistutte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | tahdistuvat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahdistuin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahdistuit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | tahdistui | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahdistuimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahdistuitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | tahdistuivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | tahdistuisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | tahdistuisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | tahdistuisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | tahdistuisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | tahdistuisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | tahdistuisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | tahdistu | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | tahdistukoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | tahdistukaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | tahdistukaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | tahdistukoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | tahdistunen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | tahdistunet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | tahdistunee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | tahdistunemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | tahdistunette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | tahdistunevat |