Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | itkeskelyt | Genetiivi | itkeskelyn |
| Monikon genetiivi | itkeskelyjen | Monikon genetiivi | itkeskelyiden |
| Monikon genetiivi | itkeskelyitten | Partitiivi | itkeskelyä |
| Monikon partitiivi | itkeskelyjä | Monikon partitiivi | itkeskelyitä |
| Inessiivi | itkeskelyssä | Monikon inessiivi | itkeskelyissä |
| Elatiivi | itkeskelystä | Monikon elatiivi | itkeskelyistä |
| Illatiivi | itkeskelyyn | Monikon illatiivi | itkeskelyihin |
| Adessiivi | itkeskelyllä | Monikon adessiivi | itkeskelyillä |
| Ablatiivi | itkeskelyltä | Monikon ablatiivi | itkeskelyiltä |
| Allatiivi | itkeskelylle | Monikon allatiivi | itkeskelyille |
| Essiivi | itkeskelynä | Monikon essiivi | itkeskelyinä |
| Translatiivi | itkeskelyksi | Monikon translatiivi | itkeskelyiksi |
| Monikon instruktiivi | itkeskelyin | Abessiivi | itkeskelyttä |
| Monikon abessiivi | itkeskelyittä | Monikon akkusatiivi | itkeskelyt |