Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoyksinkertaistetummatMonikkoyksinkertaistetumpani
MonikkoyksinkertaistetumpasiMonikkoyksinkertaistetumpamme
MonikkoyksinkertaistetumpanneMonikkoyksinkertaistetumpansa
GenetiiviyksinkertaistetummanGenetiiviyksinkertaistetumpani
GenetiiviyksinkertaistetumpasiGenetiiviyksinkertaistetumpamme
GenetiiviyksinkertaistetumpanneGenetiiviyksinkertaistetumpansa
Monikon genetiiviyksinkertaistetumpienMonikon genetiiviyksinkertaistetumpieni
Monikon genetiiviyksinkertaistetumpiesiMonikon genetiiviyksinkertaistetumpiemme
Monikon genetiiviyksinkertaistetumpienneMonikon genetiiviyksinkertaistetumpiensa
PartitiiviyksinkertaistetumpaaPartitiiviyksinkertaistetumpaani
PartitiiviyksinkertaistetumpaasiPartitiiviyksinkertaistetumpaamme
PartitiiviyksinkertaistetumpaannePartitiiviyksinkertaistetumpaansa
Monikon partitiiviyksinkertaistetumpiaMonikon partitiiviyksinkertaistetumpiani
Monikon partitiiviyksinkertaistetumpiasiMonikon partitiiviyksinkertaistetumpiamme
Monikon partitiiviyksinkertaistetumpianneMonikon partitiiviyksinkertaistetumpiaan
Monikon partitiiviyksinkertaistetumpiansaInessiiviyksinkertaistetummassa
InessiiviyksinkertaistetummassaniInessiiviyksinkertaistetummassasi
InessiiviyksinkertaistetummassammeInessiiviyksinkertaistetummassanne
InessiiviyksinkertaistetummassaanInessiiviyksinkertaistetummassansa
Monikon inessiiviyksinkertaistetummissaMonikon inessiiviyksinkertaistetummissani
Monikon inessiiviyksinkertaistetummissasiMonikon inessiiviyksinkertaistetummissamme
Monikon inessiiviyksinkertaistetummissanneMonikon inessiiviyksinkertaistetummissaan
Monikon inessiiviyksinkertaistetummissansaElatiiviyksinkertaistetummasta
ElatiiviyksinkertaistetummastaniElatiiviyksinkertaistetummastasi
ElatiiviyksinkertaistetummastammeElatiiviyksinkertaistetummastanne
ElatiiviyksinkertaistetummastaanElatiiviyksinkertaistetummastansa
Monikon elatiiviyksinkertaistetummistaMonikon elatiiviyksinkertaistetummistani
Monikon elatiiviyksinkertaistetummistasiMonikon elatiiviyksinkertaistetummistamme
Monikon elatiiviyksinkertaistetummistanneMonikon elatiiviyksinkertaistetummistaan
Monikon elatiiviyksinkertaistetummistansaIllatiiviyksinkertaistetumpaan
IllatiiviyksinkertaistetumpaaniIllatiiviyksinkertaistetumpaasi
IllatiiviyksinkertaistetumpaammeIllatiiviyksinkertaistetumpaanne
IllatiiviyksinkertaistetumpaansaMonikon illatiiviyksinkertaistetumpiin
Monikon illatiiviyksinkertaistetumpiiniMonikon illatiiviyksinkertaistetumpiisi
Monikon illatiiviyksinkertaistetumpiimmeMonikon illatiiviyksinkertaistetumpiinne
Monikon illatiiviyksinkertaistetumpiinsaAdessiiviyksinkertaistetummalla
AdessiiviyksinkertaistetummallaniAdessiiviyksinkertaistetummallasi
AdessiiviyksinkertaistetummallammeAdessiiviyksinkertaistetummallanne
AdessiiviyksinkertaistetummallaanAdessiiviyksinkertaistetummallansa
Monikon adessiiviyksinkertaistetummillaMonikon adessiiviyksinkertaistetummillani
Monikon adessiiviyksinkertaistetummillasiMonikon adessiiviyksinkertaistetummillamme
Monikon adessiiviyksinkertaistetummillanneMonikon adessiiviyksinkertaistetummillaan
Monikon adessiiviyksinkertaistetummillansaAblatiiviyksinkertaistetummalta
AblatiiviyksinkertaistetummaltaniAblatiiviyksinkertaistetummaltasi
AblatiiviyksinkertaistetummaltammeAblatiiviyksinkertaistetummaltanne
AblatiiviyksinkertaistetummaltaanAblatiiviyksinkertaistetummaltansa
Monikon ablatiiviyksinkertaistetummiltaMonikon ablatiiviyksinkertaistetummiltani
Monikon ablatiiviyksinkertaistetummiltasiMonikon ablatiiviyksinkertaistetummiltamme
Monikon ablatiiviyksinkertaistetummiltanneMonikon ablatiiviyksinkertaistetummiltaan
Monikon ablatiiviyksinkertaistetummiltansaAllatiiviyksinkertaistetummalle
AllatiiviyksinkertaistetummalleniAllatiiviyksinkertaistetummallesi
AllatiiviyksinkertaistetummallemmeAllatiiviyksinkertaistetummallenne
AllatiiviyksinkertaistetummalleenAllatiiviyksinkertaistetummallensa
Monikon allatiiviyksinkertaistetummilleMonikon allatiiviyksinkertaistetummilleni
Monikon allatiiviyksinkertaistetummillesiMonikon allatiiviyksinkertaistetummillemme
Monikon allatiiviyksinkertaistetummillenneMonikon allatiiviyksinkertaistetummilleen
Monikon allatiiviyksinkertaistetummillensaEssiiviyksinkertaistetumpana
EssiiviyksinkertaistetumpananiEssiiviyksinkertaistetumpanasi
EssiiviyksinkertaistetumpanammeEssiiviyksinkertaistetumpananne
EssiiviyksinkertaistetumpanaanEssiiviyksinkertaistetumpanansa
Monikon essiiviyksinkertaistetumpinaMonikon essiiviyksinkertaistetumpinani
Monikon essiiviyksinkertaistetumpinasiMonikon essiiviyksinkertaistetumpinamme
Monikon essiiviyksinkertaistetumpinanneMonikon essiiviyksinkertaistetumpinaan
Monikon essiiviyksinkertaistetumpinansaTranslatiiviyksinkertaistetummaksi
TranslatiiviyksinkertaistetummakseniTranslatiiviyksinkertaistetummaksesi
TranslatiiviyksinkertaistetummaksemmeTranslatiiviyksinkertaistetummaksenne
TranslatiiviyksinkertaistetummakseenTranslatiiviyksinkertaistetummaksensa
Monikon translatiiviyksinkertaistetummiksiMonikon translatiiviyksinkertaistetummikseni
Monikon translatiiviyksinkertaistetummiksesiMonikon translatiiviyksinkertaistetummiksemme
Monikon translatiiviyksinkertaistetummiksenneMonikon translatiiviyksinkertaistetummikseen
Monikon translatiiviyksinkertaistetummiksensaMonikon instruktiiviyksinkertaistetummin
AbessiiviyksinkertaistetummattaAbessiiviyksinkertaistetummattani
AbessiiviyksinkertaistetummattasiAbessiiviyksinkertaistetummattamme
AbessiiviyksinkertaistetummattanneAbessiiviyksinkertaistetummattaan
AbessiiviyksinkertaistetummattansaMonikon abessiiviyksinkertaistetummitta
Monikon abessiiviyksinkertaistetummittaniMonikon abessiiviyksinkertaistetummittasi
Monikon abessiiviyksinkertaistetummittammeMonikon abessiiviyksinkertaistetummittanne
Monikon abessiiviyksinkertaistetummittaanMonikon abessiiviyksinkertaistetummittansa
Monikon komitatiiviyksinkertaistetumpineMonikon komitatiiviyksinkertaistetumpineni
Monikon komitatiiviyksinkertaistetumpinesiMonikon komitatiiviyksinkertaistetumpinemme
Monikon komitatiiviyksinkertaistetumpinenneMonikon komitatiiviyksinkertaistetumpineen
Monikon komitatiiviyksinkertaistetumpinensaMonikon akkusatiiviyksinkertaistetummat
Monikon akkusatiiviyksinkertaistetumpaniMonikon akkusatiiviyksinkertaistetumpasi
Monikon akkusatiiviyksinkertaistetumpammeMonikon akkusatiiviyksinkertaistetumpanne
Monikon akkusatiiviyksinkertaistetumpansaAkkusatiiviyksinkertaistetumpani
AkkusatiiviyksinkertaistetumpasiAkkusatiiviyksinkertaistetumpamme
AkkusatiiviyksinkertaistetumpanneAkkusatiiviyksinkertaistetumpansa