| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| 2. | |
| Monikko | parodioinnit | Genetiivi | parodioinnin |
| Monikon genetiivi | parodiointien | Partitiivi | parodiointia |
| Monikon partitiivi | parodiointeja | Inessiivi | parodioinnissa |
| Monikon inessiivi | parodioinneissa | Elatiivi | parodioinnista |
| Monikon elatiivi | parodioinneista | Illatiivi | parodiointiin |
| Monikon illatiivi | parodiointeihin | Adessiivi | parodioinnilla |
| Monikon adessiivi | parodioinneilla | Ablatiivi | parodioinnilta |
| Monikon ablatiivi | parodioinneilta | Allatiivi | parodioinnille |
| Monikon allatiivi | parodioinneille | Essiivi | parodiointina |
| Monikon essiivi | parodiointeina | Translatiivi | parodioinniksi |
| Monikon translatiivi | parodioinneiksi | Monikon instruktiivi | parodioinnein |
| Abessiivi | parodioinnitta | Monikon abessiivi | parodioinneitta |
| Monikon akkusatiivi | parodioinnit |