Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vienansarat | Genetiivi | vienansaran |
| Monikon genetiivi | vienansarojen | Partitiivi | vienansaraa |
| Monikon partitiivi | vienansaroja | Inessiivi | vienansarassa |
| Monikon inessiivi | vienansaroissa | Elatiivi | vienansarasta |
| Monikon elatiivi | vienansaroista | Illatiivi | vienansaraan |
| Monikon illatiivi | vienansaroihin | Adessiivi | vienansaralla |
| Monikon adessiivi | vienansaroilla | Ablatiivi | vienansaralta |
| Monikon ablatiivi | vienansaroilta | Allatiivi | vienansaralle |
| Monikon allatiivi | vienansaroille | Essiivi | vienansarana |
| Monikon essiivi | vienansaroina | Translatiivi | vienansaraksi |
| Monikon translatiivi | vienansaroiksi | Monikon instruktiivi | vienansaroin |
| Abessiivi | vienansaratta | Monikon abessiivi | vienansaroitta |
| Monikon akkusatiivi | vienansarat |