Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | ihannevartalot | Genetiivi | ihannevartalon |
| Monikon genetiivi | ihannevartalojen | Monikon genetiivi | ihannevartaloiden |
| Monikon genetiivi | ihannevartaloitten | Partitiivi | ihannevartaloa |
| Monikon partitiivi | ihannevartaloja | Monikon partitiivi | ihannevartaloita |
| Inessiivi | ihannevartalossa | Monikon inessiivi | ihannevartaloissa |
| Elatiivi | ihannevartalosta | Monikon elatiivi | ihannevartaloista |
| Illatiivi | ihannevartaloon | Monikon illatiivi | ihannevartaloihin |
| Adessiivi | ihannevartalolla | Monikon adessiivi | ihannevartaloilla |
| Ablatiivi | ihannevartalolta | Monikon ablatiivi | ihannevartaloilta |
| Allatiivi | ihannevartalolle | Monikon allatiivi | ihannevartaloille |
| Essiivi | ihannevartalona | Monikon essiivi | ihannevartaloina |
| Translatiivi | ihannevartaloksi | Monikon translatiivi | ihannevartaloiksi |
| Monikon instruktiivi | ihannevartaloin | Abessiivi | ihannevartalotta |
| Monikon abessiivi | ihannevartaloitta | Monikon akkusatiivi | ihannevartalot |