Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | iäkkyydet | Genetiivi | iäkkyyden |
| Monikon genetiivi | iäkkyyksien | Partitiivi | iäkkyyttä |
| Monikon partitiivi | iäkkyyksiä | Inessiivi | iäkkyydessä |
| Monikon inessiivi | iäkkyyksissä | Elatiivi | iäkkyydestä |
| Monikon elatiivi | iäkkyyksistä | Illatiivi | iäkkyyteen |
| Monikon illatiivi | iäkkyyksiin | Adessiivi | iäkkyydellä |
| Monikon adessiivi | iäkkyyksillä | Ablatiivi | iäkkyydeltä |
| Monikon ablatiivi | iäkkyyksiltä | Allatiivi | iäkkyydelle |
| Monikon allatiivi | iäkkyyksille | Essiivi | iäkkyytenä |
| Monikon essiivi | iäkkyyksinä | Translatiivi | iäkkyydeksi |
| Monikon translatiivi | iäkkyyksiksi | Monikon instruktiivi | iäkkyyksin |
| Abessiivi | iäkkyydettä | Monikon abessiivi | iäkkyyksittä |
| Monikon akkusatiivi | iäkkyydet |