Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | mimmiliigat | Genetiivi | mimmiliigan |
| Monikon genetiivi | mimmiliigojen | Partitiivi | mimmiliigaa |
| Monikon partitiivi | mimmiliigoja | Inessiivi | mimmiliigassa |
| Monikon inessiivi | mimmiliigoissa | Elatiivi | mimmiliigasta |
| Monikon elatiivi | mimmiliigoista | Illatiivi | mimmiliigaan |
| Monikon illatiivi | mimmiliigoihin | Adessiivi | mimmiliigalla |
| Monikon adessiivi | mimmiliigoilla | Ablatiivi | mimmiliigalta |
| Monikon ablatiivi | mimmiliigoilta | Allatiivi | mimmiliigalle |
| Monikon allatiivi | mimmiliigoille | Essiivi | mimmiliigana |
| Monikon essiivi | mimmiliigoina | Translatiivi | mimmiliigaksi |
| Monikon translatiivi | mimmiliigoiksi | Monikon instruktiivi | mimmiliigoin |
| Abessiivi | mimmiliigatta | Monikon abessiivi | mimmiliigoitta |
| Monikon akkusatiivi | mimmiliigat |