Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkosavenharmaatMonikkosavenharmaani
MonikkosavenharmaasiMonikkosavenharmaamme
MonikkosavenharmaanneMonikkosavenharmaansa
GenetiivisavenharmaanGenetiivisavenharmaani
GenetiivisavenharmaasiGenetiivisavenharmaamme
GenetiivisavenharmaanneGenetiivisavenharmaansa
Monikon genetiivisavenharmaidenMonikon genetiivisavenharmaitten
Monikon genetiivisavenharmaideniMonikon genetiivisavenharmaitteni
Monikon genetiivisavenharmaidesiMonikon genetiivisavenharmaittesi
Monikon genetiivisavenharmaidemmeMonikon genetiivisavenharmaittemme
Monikon genetiivisavenharmaidenneMonikon genetiivisavenharmaittenne
Monikon genetiivisavenharmaidensaMonikon genetiivisavenharmaittensa
PartitiivisavenharmaataPartitiivisavenharmaatani
PartitiivisavenharmaatasiPartitiivisavenharmaatamme
PartitiivisavenharmaatannePartitiivisavenharmaataan
PartitiivisavenharmaatansaMonikon partitiivisavenharmaita
Monikon partitiivisavenharmaitaniMonikon partitiivisavenharmaitasi
Monikon partitiivisavenharmaitammeMonikon partitiivisavenharmaitanne
Monikon partitiivisavenharmaitaanMonikon partitiivisavenharmaitansa
InessiivisavenharmaassaInessiivisavenharmaassani
InessiivisavenharmaassasiInessiivisavenharmaassamme
InessiivisavenharmaassanneInessiivisavenharmaassaan
InessiivisavenharmaassansaMonikon inessiivisavenharmaissa
Monikon inessiivisavenharmaissaniMonikon inessiivisavenharmaissasi
Monikon inessiivisavenharmaissammeMonikon inessiivisavenharmaissanne
Monikon inessiivisavenharmaissaanMonikon inessiivisavenharmaissansa
ElatiivisavenharmaastaElatiivisavenharmaastani
ElatiivisavenharmaastasiElatiivisavenharmaastamme
ElatiivisavenharmaastanneElatiivisavenharmaastaan
ElatiivisavenharmaastansaMonikon elatiivisavenharmaista
Monikon elatiivisavenharmaistaniMonikon elatiivisavenharmaistasi
Monikon elatiivisavenharmaistammeMonikon elatiivisavenharmaistanne
Monikon elatiivisavenharmaistaanMonikon elatiivisavenharmaistansa
IllatiivisavenharmaaseenIllatiivisavenharmaaseeni
IllatiivisavenharmaaseesiIllatiivisavenharmaaseemme
IllatiivisavenharmaaseenneIllatiivisavenharmaaseensa
Monikon illatiivisavenharmaisiinMonikon illatiivisavenharmaisiini
Monikon illatiivisavenharmaisiisiMonikon illatiivisavenharmaisiimme
Monikon illatiivisavenharmaisiinneMonikon illatiivisavenharmaisiinsa
AdessiivisavenharmaallaAdessiivisavenharmaallani
AdessiivisavenharmaallasiAdessiivisavenharmaallamme
AdessiivisavenharmaallanneAdessiivisavenharmaallaan
AdessiivisavenharmaallansaMonikon adessiivisavenharmailla
Monikon adessiivisavenharmaillaniMonikon adessiivisavenharmaillasi
Monikon adessiivisavenharmaillammeMonikon adessiivisavenharmaillanne
Monikon adessiivisavenharmaillaanMonikon adessiivisavenharmaillansa
AblatiivisavenharmaaltaAblatiivisavenharmaaltani
AblatiivisavenharmaaltasiAblatiivisavenharmaaltamme
AblatiivisavenharmaaltanneAblatiivisavenharmaaltaan
AblatiivisavenharmaaltansaMonikon ablatiivisavenharmailta
Monikon ablatiivisavenharmailtaniMonikon ablatiivisavenharmailtasi
Monikon ablatiivisavenharmailtammeMonikon ablatiivisavenharmailtanne
Monikon ablatiivisavenharmailtaanMonikon ablatiivisavenharmailtansa
AllatiivisavenharmaalleAllatiivisavenharmaalleni
AllatiivisavenharmaallesiAllatiivisavenharmaallemme
AllatiivisavenharmaallenneAllatiivisavenharmaalleen
AllatiivisavenharmaallensaMonikon allatiivisavenharmaille
Monikon allatiivisavenharmailleniMonikon allatiivisavenharmaillesi
Monikon allatiivisavenharmaillemmeMonikon allatiivisavenharmaillenne
Monikon allatiivisavenharmailleenMonikon allatiivisavenharmaillensa
EssiivisavenharmaanaEssiivisavenharmaanani
EssiivisavenharmaanasiEssiivisavenharmaanamme
EssiivisavenharmaananneEssiivisavenharmaanaan
EssiivisavenharmaanansaMonikon essiivisavenharmaina
Monikon essiivisavenharmainaniMonikon essiivisavenharmainasi
Monikon essiivisavenharmainammeMonikon essiivisavenharmainanne
Monikon essiivisavenharmainaanMonikon essiivisavenharmainansa
TranslatiivisavenharmaaksiTranslatiivisavenharmaakseni
TranslatiivisavenharmaaksesiTranslatiivisavenharmaaksemme
TranslatiivisavenharmaaksenneTranslatiivisavenharmaakseen
TranslatiivisavenharmaaksensaMonikon translatiivisavenharmaiksi
Monikon translatiivisavenharmaikseniMonikon translatiivisavenharmaiksesi
Monikon translatiivisavenharmaiksemmeMonikon translatiivisavenharmaiksenne
Monikon translatiivisavenharmaikseenMonikon translatiivisavenharmaiksensa
Monikon instruktiivisavenharmainAbessiivisavenharmaatta
AbessiivisavenharmaattaniAbessiivisavenharmaattasi
AbessiivisavenharmaattammeAbessiivisavenharmaattanne
AbessiivisavenharmaattaanAbessiivisavenharmaattansa
Monikon abessiivisavenharmaittaMonikon abessiivisavenharmaittani
Monikon abessiivisavenharmaittasiMonikon abessiivisavenharmaittamme
Monikon abessiivisavenharmaittanneMonikon abessiivisavenharmaittaan
Monikon abessiivisavenharmaittansaMonikon komitatiivisavenharmaine
Monikon komitatiivisavenharmaineniMonikon komitatiivisavenharmainesi
Monikon komitatiivisavenharmainemmeMonikon komitatiivisavenharmainenne
Monikon komitatiivisavenharmaineenMonikon komitatiivisavenharmainensa
Monikon akkusatiivisavenharmaatMonikon akkusatiivisavenharmaani
Monikon akkusatiivisavenharmaasiMonikon akkusatiivisavenharmaamme
Monikon akkusatiivisavenharmaanneMonikon akkusatiivisavenharmaansa
AkkusatiivisavenharmaaniAkkusatiivisavenharmaasi
AkkusatiivisavenharmaammeAkkusatiivisavenharmaanne
Akkusatiivisavenharmaansa