Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
förkrossad
Taivutusmuodot
Monikko
pöyristyneet
Monikko
pöyristyneeni
Monikko
pöyristyneesi
Monikko
pöyristyneemme
Monikko
pöyristyneenne
Monikko
pöyristyneensä
Genetiivi
pöyristyneen
Genetiivi
pöyristyneeni
Genetiivi
pöyristyneesi
Genetiivi
pöyristyneemme
Genetiivi
pöyristyneenne
Genetiivi
pöyristyneensä
Monikon genetiivi
pöyristyneiden
Monikon genetiivi
pöyristyneitten
Monikon genetiivi
pöyristyneideni
Monikon genetiivi
pöyristyneitteni
Monikon genetiivi
pöyristyneidesi
Monikon genetiivi
pöyristyneittesi
Monikon genetiivi
pöyristyneidemme
Monikon genetiivi
pöyristyneittemme
Monikon genetiivi
pöyristyneidenne
Monikon genetiivi
pöyristyneittenne
Monikon genetiivi
pöyristyneidensä
Monikon genetiivi
pöyristyneittensä
Partitiivi
pöyristynyttä
Partitiivi
pöyristynyttäni
Partitiivi
pöyristynyttäsi
Partitiivi
pöyristynyttämme
Partitiivi
pöyristynyttänne
Partitiivi
pöyristynyttään
Partitiivi
pöyristynyttänsä
Monikon partitiivi
pöyristyneitä
Monikon partitiivi
pöyristyneitäni
Monikon partitiivi
pöyristyneitäsi
Monikon partitiivi
pöyristyneitämme
Monikon partitiivi
pöyristyneitänne
Monikon partitiivi
pöyristyneitään
Monikon partitiivi
pöyristyneitänsä
Inessiivi
pöyristyneessä
Inessiivi
pöyristyneessäni
Inessiivi
pöyristyneessäsi
Inessiivi
pöyristyneessämme
Inessiivi
pöyristyneessänne
Inessiivi
pöyristyneessään
Inessiivi
pöyristyneessänsä
Monikon inessiivi
pöyristyneissä
Monikon inessiivi
pöyristyneissäni
Monikon inessiivi
pöyristyneissäsi
Monikon inessiivi
pöyristyneissämme
Monikon inessiivi
pöyristyneissänne
Monikon inessiivi
pöyristyneissään
Monikon inessiivi
pöyristyneissänsä
Elatiivi
pöyristyneestä
Elatiivi
pöyristyneestäni
Elatiivi
pöyristyneestäsi
Elatiivi
pöyristyneestämme
Elatiivi
pöyristyneestänne
Elatiivi
pöyristyneestään
Elatiivi
pöyristyneestänsä
Monikon elatiivi
pöyristyneistä
Monikon elatiivi
pöyristyneistäni
Monikon elatiivi
pöyristyneistäsi
Monikon elatiivi
pöyristyneistämme
Monikon elatiivi
pöyristyneistänne
Monikon elatiivi
pöyristyneistään
Monikon elatiivi
pöyristyneistänsä
Illatiivi
pöyristyneeseen
Illatiivi
pöyristyneeseeni
Illatiivi
pöyristyneeseesi
Illatiivi
pöyristyneeseemme
Illatiivi
pöyristyneeseenne
Illatiivi
pöyristyneeseensä
Monikon illatiivi
pöyristyneisiin
Monikon illatiivi
pöyristyneihin
Monikon illatiivi
pöyristyneisiini
Monikon illatiivi
pöyristyneihini
Monikon illatiivi
pöyristyneisiisi
Monikon illatiivi
pöyristyneihisi
Monikon illatiivi
pöyristyneisiimme
Monikon illatiivi
pöyristyneihimme
Monikon illatiivi
pöyristyneisiinne
Monikon illatiivi
pöyristyneihinne
Monikon illatiivi
pöyristyneisiinsä
Monikon illatiivi
pöyristyneihinsä
Adessiivi
pöyristyneellä
Adessiivi
pöyristyneelläni
Adessiivi
pöyristyneelläsi
Adessiivi
pöyristyneellämme
Adessiivi
pöyristyneellänne
Adessiivi
pöyristyneellään
Adessiivi
pöyristyneellänsä
Monikon adessiivi
pöyristyneillä
Monikon adessiivi
pöyristyneilläni
Monikon adessiivi
pöyristyneilläsi
Monikon adessiivi
pöyristyneillämme
Monikon adessiivi
pöyristyneillänne
Monikon adessiivi
pöyristyneillään
Monikon adessiivi
pöyristyneillänsä
Ablatiivi
pöyristyneeltä
Ablatiivi
pöyristyneeltäni
Ablatiivi
pöyristyneeltäsi
Ablatiivi
pöyristyneeltämme
Ablatiivi
pöyristyneeltänne
Ablatiivi
pöyristyneeltään
Ablatiivi
pöyristyneeltänsä
Monikon ablatiivi
pöyristyneiltä
Monikon ablatiivi
pöyristyneiltäni
Monikon ablatiivi
pöyristyneiltäsi
Monikon ablatiivi
pöyristyneiltämme
Monikon ablatiivi
pöyristyneiltänne
Monikon ablatiivi
pöyristyneiltään
Monikon ablatiivi
pöyristyneiltänsä
Allatiivi
pöyristyneelle
Allatiivi
pöyristyneelleni
Allatiivi
pöyristyneellesi
Allatiivi
pöyristyneellemme
Allatiivi
pöyristyneellenne
Allatiivi
pöyristyneelleen
Allatiivi
pöyristyneellensä
Monikon allatiivi
pöyristyneille
Monikon allatiivi
pöyristyneilleni
Monikon allatiivi
pöyristyneillesi
Monikon allatiivi
pöyristyneillemme
Monikon allatiivi
pöyristyneillenne
Monikon allatiivi
pöyristyneilleen
Monikon allatiivi
pöyristyneillensä
Essiivi
pöyristyneenä
Essiivi
pöyristyneenäni
Essiivi
pöyristyneenäsi
Essiivi
pöyristyneenämme
Essiivi
pöyristyneenänne
Essiivi
pöyristyneenään
Essiivi
pöyristyneenänsä
Monikon essiivi
pöyristyneinä
Monikon essiivi
pöyristyneinäni
Monikon essiivi
pöyristyneinäsi
Monikon essiivi
pöyristyneinämme
Monikon essiivi
pöyristyneinänne
Monikon essiivi
pöyristyneinään
Monikon essiivi
pöyristyneinänsä
Translatiivi
pöyristyneeksi
Translatiivi
pöyristyneekseni
Translatiivi
pöyristyneeksesi
Translatiivi
pöyristyneeksemme
Translatiivi
pöyristyneeksenne
Translatiivi
pöyristyneekseen
Translatiivi
pöyristyneeksensä
Monikon translatiivi
pöyristyneiksi
Monikon translatiivi
pöyristyneikseni
Monikon translatiivi
pöyristyneiksesi
Monikon translatiivi
pöyristyneiksemme
Monikon translatiivi
pöyristyneiksenne
Monikon translatiivi
pöyristyneikseen
Monikon translatiivi
pöyristyneiksensä
Monikon instruktiivi
pöyristynein
Abessiivi
pöyristyneettä
Abessiivi
pöyristyneettäni
Abessiivi
pöyristyneettäsi
Abessiivi
pöyristyneettämme
Abessiivi
pöyristyneettänne
Abessiivi
pöyristyneettään
Abessiivi
pöyristyneettänsä
Monikon abessiivi
pöyristyneittä
Monikon abessiivi
pöyristyneittäni
Monikon abessiivi
pöyristyneittäsi
Monikon abessiivi
pöyristyneittämme
Monikon abessiivi
pöyristyneittänne
Monikon abessiivi
pöyristyneittään
Monikon abessiivi
pöyristyneittänsä
Monikon komitatiivi
pöyristyneine
Monikon komitatiivi
pöyristyneineni
Monikon komitatiivi
pöyristyneinesi
Monikon komitatiivi
pöyristyneinemme
Monikon komitatiivi
pöyristyneinenne
Monikon komitatiivi
pöyristyneineen
Monikon komitatiivi
pöyristyneinensä
Komparatiivi
pöyristyneempi
Superlatiivi
pöyristynein
Monikon akkusatiivi
pöyristyneet
Monikon akkusatiivi
pöyristyneeni
Monikon akkusatiivi
pöyristyneesi
Monikon akkusatiivi
pöyristyneemme
Monikon akkusatiivi
pöyristyneenne
Monikon akkusatiivi
pöyristyneensä
Akkusatiivi
pöyristyneeni
Akkusatiivi
pöyristyneesi
Akkusatiivi
pöyristyneemme
Akkusatiivi
pöyristyneenne
Akkusatiivi
pöyristyneensä