Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | pahkasienet | Genetiivi | pahkasienen |
| Monikon genetiivi | pahkasienten | Monikon genetiivi | pahkasienien |
| Partitiivi | pahkasientä | Monikon partitiivi | pahkasieniä |
| Inessiivi | pahkasienessä | Monikon inessiivi | pahkasienissä |
| Elatiivi | pahkasienestä | Monikon elatiivi | pahkasienistä |
| Illatiivi | pahkasieneen | Monikon illatiivi | pahkasieniin |
| Adessiivi | pahkasienellä | Monikon adessiivi | pahkasienillä |
| Ablatiivi | pahkasieneltä | Monikon ablatiivi | pahkasieniltä |
| Allatiivi | pahkasienelle | Monikon allatiivi | pahkasienille |
| Essiivi | pahkasienenä | Monikon essiivi | pahkasieninä |
| Translatiivi | pahkasieneksi | Monikon translatiivi | pahkasieniksi |
| Monikon instruktiivi | pahkasienin | Abessiivi | pahkasienettä |
| Monikon abessiivi | pahkasienittä | Monikon akkusatiivi | pahkasienet |