Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkopahkasienetGenetiivipahkasienen
Monikon genetiivipahkasientenMonikon genetiivipahkasienien
PartitiivipahkasientäMonikon partitiivipahkasieniä
InessiivipahkasienessäMonikon inessiivipahkasienissä
ElatiivipahkasienestäMonikon elatiivipahkasienistä
IllatiivipahkasieneenMonikon illatiivipahkasieniin
AdessiivipahkasienelläMonikon adessiivipahkasienillä
AblatiivipahkasieneltäMonikon ablatiivipahkasieniltä
AllatiivipahkasienelleMonikon allatiivipahkasienille
EssiivipahkasienenäMonikon essiivipahkasieninä
TranslatiivipahkasieneksiMonikon translatiivipahkasieniksi
Monikon instruktiivipahkasieninAbessiivipahkasienettä
Monikon abessiivipahkasienittäMonikon akkusatiivipahkasienet