Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | timantinhionnat | Genetiivi | timantinhionnan |
| Monikon genetiivi | timantinhiontojen | Partitiivi | timantinhiontaa |
| Monikon partitiivi | timantinhiontoja | Inessiivi | timantinhionnassa |
| Monikon inessiivi | timantinhionnoissa | Elatiivi | timantinhionnasta |
| Monikon elatiivi | timantinhionnoista | Illatiivi | timantinhiontaan |
| Monikon illatiivi | timantinhiontoihin | Adessiivi | timantinhionnalla |
| Monikon adessiivi | timantinhionnoilla | Ablatiivi | timantinhionnalta |
| Monikon ablatiivi | timantinhionnoilta | Allatiivi | timantinhionnalle |
| Monikon allatiivi | timantinhionnoille | Essiivi | timantinhiontana |
| Monikon essiivi | timantinhiontoina | Translatiivi | timantinhionnaksi |
| Monikon translatiivi | timantinhionnoiksi | Monikon instruktiivi | timantinhionnoin |
| Abessiivi | timantinhionnatta | Monikon abessiivi | timantinhionnoitta |
| Monikon akkusatiivi | timantinhionnat |