Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Erisnimet
1.

Taivutusmuodot

MonikkoshanitGenetiivishanin
Monikon genetiivishanienPartitiivishania
Monikon partitiivishanejaInessiivishanissa
Monikon inessiivishaneissaElatiivishanista
Monikon elatiivishaneistaIllatiivishaniin
Monikon illatiivishaneihinAdessiivishanilla
Monikon adessiivishaneillaAblatiivishanilta
Monikon ablatiivishaneiltaAllatiivishanille
Monikon allatiivishaneilleEssiivishanina
Monikon essiivishaneinaTranslatiivishaniksi
Monikon translatiivishaneiksiMonikon instruktiivishanein
AbessiivishanittaMonikon abessiivishaneitta
Monikon akkusatiivishanit

Luokat