Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | takovasarat | Genetiivi | takovasaran |
| Monikon genetiivi | takovasaroiden | Monikon genetiivi | takovasaroitten |
| Partitiivi | takovasaraa | Monikon partitiivi | takovasaroita |
| Inessiivi | takovasarassa | Monikon inessiivi | takovasaroissa |
| Elatiivi | takovasarasta | Monikon elatiivi | takovasaroista |
| Illatiivi | takovasaraan | Monikon illatiivi | takovasaroihin |
| Adessiivi | takovasaralla | Monikon adessiivi | takovasaroilla |
| Ablatiivi | takovasaralta | Monikon ablatiivi | takovasaroilta |
| Allatiivi | takovasaralle | Monikon allatiivi | takovasaroille |
| Essiivi | takovasarana | Monikon essiivi | takovasaroina |
| Translatiivi | takovasaraksi | Monikon translatiivi | takovasaroiksi |
| Monikon instruktiivi | takovasaroin | Abessiivi | takovasaratta |
| Monikon abessiivi | takovasaroitta | Monikon akkusatiivi | takovasarat |