Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKontekstiÄäninäyte
Substantiivit
1.juutalaisuus
2.juutalaisuus
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkohanukiatGenetiivihanukian
Monikon genetiivihanukioidenMonikon genetiivihanukioitten
PartitiivihanukiaaMonikon partitiivihanukioita
InessiivihanukiassaMonikon inessiivihanukioissa
ElatiivihanukiastaMonikon elatiivihanukioista
IllatiivihanukiaanMonikon illatiivihanukioihin
AdessiivihanukiallaMonikon adessiivihanukioilla
AblatiivihanukialtaMonikon ablatiivihanukioilta
AllatiivihanukialleMonikon allatiivihanukioille
EssiivihanukianaMonikon essiivihanukioina
TranslatiivihanukiaksiMonikon translatiivihanukioiksi
Monikon instruktiivihanukioinAbessiivihanukiatta
Monikon abessiivihanukioittaMonikon akkusatiivihanukiat