Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotuhoalueetGenetiivituhoalueen
Monikon genetiivituhoalueidenMonikon genetiivituhoalueitten
PartitiivituhoaluettaMonikon partitiivituhoalueita
InessiivituhoalueessaMonikon inessiivituhoalueissa
ElatiivituhoalueestaMonikon elatiivituhoalueista
IllatiivituhoalueeseenMonikon illatiivituhoalueisiin
Monikon illatiivituhoalueihinAdessiivituhoalueella
Monikon adessiivituhoalueillaAblatiivituhoalueelta
Monikon ablatiivituhoalueiltaAllatiivituhoalueelle
Monikon allatiivituhoalueilleEssiivituhoalueena
Monikon essiivituhoalueinaTranslatiivituhoalueeksi
Monikon translatiivituhoalueiksiMonikon instruktiivituhoaluein
AbessiivituhoalueettaMonikon abessiivituhoalueitta
Monikon akkusatiivituhoalueet