Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösKontekstiÄäninäyte
Substantiivit
1.vanhahtava
  • ÄäntäminenRP
  • ÄäntäminenGenAm
  • ÄäntäminenUS
  • ÄäntäminenUK

Taivutusmuodot

MonikkokoiskatGenetiivikoiskan
Monikon genetiivikoiskienPartitiivikoiskaa
Monikon partitiivikoiskiaInessiivikoiskassa
Monikon inessiivikoiskissaElatiivikoiskasta
Monikon elatiivikoiskistaIllatiivikoiskaan
Monikon illatiivikoiskiinAdessiivikoiskalla
Monikon adessiivikoiskillaAblatiivikoiskalta
Monikon ablatiivikoiskiltaAllatiivikoiskalle
Monikon allatiivikoiskilleEssiivikoiskana
Monikon essiivikoiskinaTranslatiivikoiskaksi
Monikon translatiivikoiskiksiMonikon instruktiivikoiskin
AbessiivikoiskattaMonikon abessiivikoiskitta
Monikon akkusatiivikoiskat