Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoadoptioäiditGenetiiviadoptioäidin
Monikon genetiiviadoptioäitienPartitiiviadoptioäitiä
Monikon partitiiviadoptioäitejäInessiiviadoptioäidissä
Monikon inessiiviadoptioäideissäElatiiviadoptioäidistä
Monikon elatiiviadoptioäideistäIllatiiviadoptioäitiin
Monikon illatiiviadoptioäiteihinAdessiiviadoptioäidillä
Monikon adessiiviadoptioäideilläAblatiiviadoptioäidiltä
Monikon ablatiiviadoptioäideiltäAllatiiviadoptioäidille
Monikon allatiiviadoptioäideilleEssiiviadoptioäitinä
Monikon essiiviadoptioäiteinäTranslatiiviadoptioäidiksi
Monikon translatiiviadoptioäideiksiMonikon instruktiiviadoptioäidein
AbessiiviadoptioäidittäMonikon abessiiviadoptioäideittä
Monikon akkusatiiviadoptioäidit