Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoranskalaisperäisetMonikkoranskalaisperäiseni
MonikkoranskalaisperäisesiMonikkoranskalaisperäisemme
MonikkoranskalaisperäisenneMonikkoranskalaisperäisensä
GenetiiviranskalaisperäisenGenetiiviranskalaisperäiseni
GenetiiviranskalaisperäisesiGenetiiviranskalaisperäisemme
GenetiiviranskalaisperäisenneGenetiiviranskalaisperäisensä
Monikon genetiiviranskalaisperäistenMonikon genetiiviranskalaisperäisien
Monikon genetiiviranskalaisperäisteniMonikon genetiiviranskalaisperäisieni
Monikon genetiiviranskalaisperäistesiMonikon genetiiviranskalaisperäisiesi
Monikon genetiiviranskalaisperäistemmeMonikon genetiiviranskalaisperäisiemme
Monikon genetiiviranskalaisperäistenneMonikon genetiiviranskalaisperäisienne
Monikon genetiiviranskalaisperäistensäMonikon genetiiviranskalaisperäisiensä
PartitiiviranskalaisperäistäPartitiiviranskalaisperäistäni
PartitiiviranskalaisperäistäsiPartitiiviranskalaisperäistämme
PartitiiviranskalaisperäistännePartitiiviranskalaisperäistään
PartitiiviranskalaisperäistänsäMonikon partitiiviranskalaisperäisiä
Monikon partitiiviranskalaisperäisiäniMonikon partitiiviranskalaisperäisiäsi
Monikon partitiiviranskalaisperäisiämmeMonikon partitiiviranskalaisperäisiänne
Monikon partitiiviranskalaisperäisiäänMonikon partitiiviranskalaisperäisiänsä
InessiiviranskalaisperäisessäInessiiviranskalaisperäisessäni
InessiiviranskalaisperäisessäsiInessiiviranskalaisperäisessämme
InessiiviranskalaisperäisessänneInessiiviranskalaisperäisessään
InessiiviranskalaisperäisessänsäMonikon inessiiviranskalaisperäisissä
Monikon inessiiviranskalaisperäisissäniMonikon inessiiviranskalaisperäisissäsi
Monikon inessiiviranskalaisperäisissämmeMonikon inessiiviranskalaisperäisissänne
Monikon inessiiviranskalaisperäisissäänMonikon inessiiviranskalaisperäisissänsä
ElatiiviranskalaisperäisestäElatiiviranskalaisperäisestäni
ElatiiviranskalaisperäisestäsiElatiiviranskalaisperäisestämme
ElatiiviranskalaisperäisestänneElatiiviranskalaisperäisestään
ElatiiviranskalaisperäisestänsäMonikon elatiiviranskalaisperäisistä
Monikon elatiiviranskalaisperäisistäniMonikon elatiiviranskalaisperäisistäsi
Monikon elatiiviranskalaisperäisistämmeMonikon elatiiviranskalaisperäisistänne
Monikon elatiiviranskalaisperäisistäänMonikon elatiiviranskalaisperäisistänsä
IllatiiviranskalaisperäiseenIllatiiviranskalaisperäiseeni
IllatiiviranskalaisperäiseesiIllatiiviranskalaisperäiseemme
IllatiiviranskalaisperäiseenneIllatiiviranskalaisperäiseensä
Monikon illatiiviranskalaisperäisiinMonikon illatiiviranskalaisperäisiini
Monikon illatiiviranskalaisperäisiisiMonikon illatiiviranskalaisperäisiimme
Monikon illatiiviranskalaisperäisiinneMonikon illatiiviranskalaisperäisiinsä
AdessiiviranskalaisperäiselläAdessiiviranskalaisperäiselläni
AdessiiviranskalaisperäiselläsiAdessiiviranskalaisperäisellämme
AdessiiviranskalaisperäisellänneAdessiiviranskalaisperäisellään
AdessiiviranskalaisperäisellänsäMonikon adessiiviranskalaisperäisillä
Monikon adessiiviranskalaisperäisilläniMonikon adessiiviranskalaisperäisilläsi
Monikon adessiiviranskalaisperäisillämmeMonikon adessiiviranskalaisperäisillänne
Monikon adessiiviranskalaisperäisilläänMonikon adessiiviranskalaisperäisillänsä
AblatiiviranskalaisperäiseltäAblatiiviranskalaisperäiseltäni
AblatiiviranskalaisperäiseltäsiAblatiiviranskalaisperäiseltämme
AblatiiviranskalaisperäiseltänneAblatiiviranskalaisperäiseltään
AblatiiviranskalaisperäiseltänsäMonikon ablatiiviranskalaisperäisiltä
Monikon ablatiiviranskalaisperäisiltäniMonikon ablatiiviranskalaisperäisiltäsi
Monikon ablatiiviranskalaisperäisiltämmeMonikon ablatiiviranskalaisperäisiltänne
Monikon ablatiiviranskalaisperäisiltäänMonikon ablatiiviranskalaisperäisiltänsä
AllatiiviranskalaisperäiselleAllatiiviranskalaisperäiselleni
AllatiiviranskalaisperäisellesiAllatiiviranskalaisperäisellemme
AllatiiviranskalaisperäisellenneAllatiiviranskalaisperäiselleen
AllatiiviranskalaisperäisellensäMonikon allatiiviranskalaisperäisille
Monikon allatiiviranskalaisperäisilleniMonikon allatiiviranskalaisperäisillesi
Monikon allatiiviranskalaisperäisillemmeMonikon allatiiviranskalaisperäisillenne
Monikon allatiiviranskalaisperäisilleenMonikon allatiiviranskalaisperäisillensä
EssiiviranskalaisperäisenäEssiiviranskalaisperäisenäni
EssiiviranskalaisperäisenäsiEssiiviranskalaisperäisenämme
EssiiviranskalaisperäisenänneEssiiviranskalaisperäisenään
EssiiviranskalaisperäisenänsäMonikon essiiviranskalaisperäisinä
Monikon essiiviranskalaisperäisinäniMonikon essiiviranskalaisperäisinäsi
Monikon essiiviranskalaisperäisinämmeMonikon essiiviranskalaisperäisinänne
Monikon essiiviranskalaisperäisinäänMonikon essiiviranskalaisperäisinänsä
TranslatiiviranskalaisperäiseksiTranslatiiviranskalaisperäisekseni
TranslatiiviranskalaisperäiseksesiTranslatiiviranskalaisperäiseksemme
TranslatiiviranskalaisperäiseksenneTranslatiiviranskalaisperäisekseen
TranslatiiviranskalaisperäiseksensäMonikon translatiiviranskalaisperäisiksi
Monikon translatiiviranskalaisperäisikseniMonikon translatiiviranskalaisperäisiksesi
Monikon translatiiviranskalaisperäisiksemmeMonikon translatiiviranskalaisperäisiksenne
Monikon translatiiviranskalaisperäisikseenMonikon translatiiviranskalaisperäisiksensä
Monikon instruktiiviranskalaisperäisinAbessiiviranskalaisperäisettä
AbessiiviranskalaisperäisettäniAbessiiviranskalaisperäisettäsi
AbessiiviranskalaisperäisettämmeAbessiiviranskalaisperäisettänne
AbessiiviranskalaisperäisettäänAbessiiviranskalaisperäisettänsä
Monikon abessiiviranskalaisperäisittäMonikon abessiiviranskalaisperäisittäni
Monikon abessiiviranskalaisperäisittäsiMonikon abessiiviranskalaisperäisittämme
Monikon abessiiviranskalaisperäisittänneMonikon abessiiviranskalaisperäisittään
Monikon abessiiviranskalaisperäisittänsäMonikon komitatiiviranskalaisperäisine
Monikon komitatiiviranskalaisperäisineniMonikon komitatiiviranskalaisperäisinesi
Monikon komitatiiviranskalaisperäisinemmeMonikon komitatiiviranskalaisperäisinenne
Monikon komitatiiviranskalaisperäisineenMonikon komitatiiviranskalaisperäisinensä
Monikon akkusatiiviranskalaisperäisetMonikon akkusatiiviranskalaisperäiseni
Monikon akkusatiiviranskalaisperäisesiMonikon akkusatiiviranskalaisperäisemme
Monikon akkusatiiviranskalaisperäisenneMonikon akkusatiiviranskalaisperäisensä
AkkusatiiviranskalaisperäiseniAkkusatiiviranskalaisperäisesi
AkkusatiiviranskalaisperäisemmeAkkusatiiviranskalaisperäisenne
Akkusatiiviranskalaisperäisensä