Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösKonteksti
Adjektiivit
1.geologia

Taivutusmuodot

MonikkokeskiarkeeisetMonikkokeskiarkeeiseni
MonikkokeskiarkeeisesiMonikkokeskiarkeeisemme
MonikkokeskiarkeeisenneMonikkokeskiarkeeisensa
GenetiivikeskiarkeeisenGenetiivikeskiarkeeiseni
GenetiivikeskiarkeeisesiGenetiivikeskiarkeeisemme
GenetiivikeskiarkeeisenneGenetiivikeskiarkeeisensa
Monikon genetiivikeskiarkeeistenMonikon genetiivikeskiarkeeisien
Monikon genetiivikeskiarkeeisteniMonikon genetiivikeskiarkeeisieni
Monikon genetiivikeskiarkeeistesiMonikon genetiivikeskiarkeeisiesi
Monikon genetiivikeskiarkeeistemmeMonikon genetiivikeskiarkeeisiemme
Monikon genetiivikeskiarkeeistenneMonikon genetiivikeskiarkeeisienne
Monikon genetiivikeskiarkeeistensaMonikon genetiivikeskiarkeeisiensa
PartitiivikeskiarkeeistaPartitiivikeskiarkeeistani
PartitiivikeskiarkeeistasiPartitiivikeskiarkeeistamme
PartitiivikeskiarkeeistannePartitiivikeskiarkeeistaan
PartitiivikeskiarkeeistansaMonikon partitiivikeskiarkeeisia
Monikon partitiivikeskiarkeeisianiMonikon partitiivikeskiarkeeisiasi
Monikon partitiivikeskiarkeeisiammeMonikon partitiivikeskiarkeeisianne
Monikon partitiivikeskiarkeeisiaanMonikon partitiivikeskiarkeeisiansa
InessiivikeskiarkeeisessaInessiivikeskiarkeeisessani
InessiivikeskiarkeeisessasiInessiivikeskiarkeeisessamme
InessiivikeskiarkeeisessanneInessiivikeskiarkeeisessaan
InessiivikeskiarkeeisessansaMonikon inessiivikeskiarkeeisissa
Monikon inessiivikeskiarkeeisissaniMonikon inessiivikeskiarkeeisissasi
Monikon inessiivikeskiarkeeisissammeMonikon inessiivikeskiarkeeisissanne
Monikon inessiivikeskiarkeeisissaanMonikon inessiivikeskiarkeeisissansa
ElatiivikeskiarkeeisestaElatiivikeskiarkeeisestani
ElatiivikeskiarkeeisestasiElatiivikeskiarkeeisestamme
ElatiivikeskiarkeeisestanneElatiivikeskiarkeeisestaan
ElatiivikeskiarkeeisestansaMonikon elatiivikeskiarkeeisista
Monikon elatiivikeskiarkeeisistaniMonikon elatiivikeskiarkeeisistasi
Monikon elatiivikeskiarkeeisistammeMonikon elatiivikeskiarkeeisistanne
Monikon elatiivikeskiarkeeisistaanMonikon elatiivikeskiarkeeisistansa
IllatiivikeskiarkeeiseenIllatiivikeskiarkeeiseeni
IllatiivikeskiarkeeiseesiIllatiivikeskiarkeeiseemme
IllatiivikeskiarkeeiseenneIllatiivikeskiarkeeiseensa
Monikon illatiivikeskiarkeeisiinMonikon illatiivikeskiarkeeisiini
Monikon illatiivikeskiarkeeisiisiMonikon illatiivikeskiarkeeisiimme
Monikon illatiivikeskiarkeeisiinneMonikon illatiivikeskiarkeeisiinsa
AdessiivikeskiarkeeisellaAdessiivikeskiarkeeisellani
AdessiivikeskiarkeeisellasiAdessiivikeskiarkeeisellamme
AdessiivikeskiarkeeisellanneAdessiivikeskiarkeeisellaan
AdessiivikeskiarkeeisellansaMonikon adessiivikeskiarkeeisilla
Monikon adessiivikeskiarkeeisillaniMonikon adessiivikeskiarkeeisillasi
Monikon adessiivikeskiarkeeisillammeMonikon adessiivikeskiarkeeisillanne
Monikon adessiivikeskiarkeeisillaanMonikon adessiivikeskiarkeeisillansa
AblatiivikeskiarkeeiseltaAblatiivikeskiarkeeiseltani
AblatiivikeskiarkeeiseltasiAblatiivikeskiarkeeiseltamme
AblatiivikeskiarkeeiseltanneAblatiivikeskiarkeeiseltaan
AblatiivikeskiarkeeiseltansaMonikon ablatiivikeskiarkeeisilta
Monikon ablatiivikeskiarkeeisiltaniMonikon ablatiivikeskiarkeeisiltasi
Monikon ablatiivikeskiarkeeisiltammeMonikon ablatiivikeskiarkeeisiltanne
Monikon ablatiivikeskiarkeeisiltaanMonikon ablatiivikeskiarkeeisiltansa
AllatiivikeskiarkeeiselleAllatiivikeskiarkeeiselleni
AllatiivikeskiarkeeisellesiAllatiivikeskiarkeeisellemme
AllatiivikeskiarkeeisellenneAllatiivikeskiarkeeiselleen
AllatiivikeskiarkeeisellensaMonikon allatiivikeskiarkeeisille
Monikon allatiivikeskiarkeeisilleniMonikon allatiivikeskiarkeeisillesi
Monikon allatiivikeskiarkeeisillemmeMonikon allatiivikeskiarkeeisillenne
Monikon allatiivikeskiarkeeisilleenMonikon allatiivikeskiarkeeisillensa
EssiivikeskiarkeeisenaEssiivikeskiarkeeisenani
EssiivikeskiarkeeisenasiEssiivikeskiarkeeisenamme
EssiivikeskiarkeeisenanneEssiivikeskiarkeeisenaan
EssiivikeskiarkeeisenansaMonikon essiivikeskiarkeeisina
Monikon essiivikeskiarkeeisinaniMonikon essiivikeskiarkeeisinasi
Monikon essiivikeskiarkeeisinammeMonikon essiivikeskiarkeeisinanne
Monikon essiivikeskiarkeeisinaanMonikon essiivikeskiarkeeisinansa
TranslatiivikeskiarkeeiseksiTranslatiivikeskiarkeeisekseni
TranslatiivikeskiarkeeiseksesiTranslatiivikeskiarkeeiseksemme
TranslatiivikeskiarkeeiseksenneTranslatiivikeskiarkeeisekseen
TranslatiivikeskiarkeeiseksensaMonikon translatiivikeskiarkeeisiksi
Monikon translatiivikeskiarkeeisikseniMonikon translatiivikeskiarkeeisiksesi
Monikon translatiivikeskiarkeeisiksemmeMonikon translatiivikeskiarkeeisiksenne
Monikon translatiivikeskiarkeeisikseenMonikon translatiivikeskiarkeeisiksensa
Monikon instruktiivikeskiarkeeisinAbessiivikeskiarkeeisetta
AbessiivikeskiarkeeisettaniAbessiivikeskiarkeeisettasi
AbessiivikeskiarkeeisettammeAbessiivikeskiarkeeisettanne
AbessiivikeskiarkeeisettaanAbessiivikeskiarkeeisettansa
Monikon abessiivikeskiarkeeisittaMonikon abessiivikeskiarkeeisittani
Monikon abessiivikeskiarkeeisittasiMonikon abessiivikeskiarkeeisittamme
Monikon abessiivikeskiarkeeisittanneMonikon abessiivikeskiarkeeisittaan
Monikon abessiivikeskiarkeeisittansaMonikon komitatiivikeskiarkeeisine
Monikon komitatiivikeskiarkeeisineniMonikon komitatiivikeskiarkeeisinesi
Monikon komitatiivikeskiarkeeisinemmeMonikon komitatiivikeskiarkeeisinenne
Monikon komitatiivikeskiarkeeisineenMonikon komitatiivikeskiarkeeisinensa
Monikon akkusatiivikeskiarkeeisetMonikon akkusatiivikeskiarkeeiseni
Monikon akkusatiivikeskiarkeeisesiMonikon akkusatiivikeskiarkeeisemme
Monikon akkusatiivikeskiarkeeisenneMonikon akkusatiivikeskiarkeeisensa
AkkusatiivikeskiarkeeiseniAkkusatiivikeskiarkeeisesi
AkkusatiivikeskiarkeeisemmeAkkusatiivikeskiarkeeisenne
Akkusatiivikeskiarkeeisensa