Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Adjektiivit
1.geologia

Taivutusmuodot

MonikkovarhaisproterotsooisetMonikkovarhaisproterotsooiseni
MonikkovarhaisproterotsooisesiMonikkovarhaisproterotsooisemme
MonikkovarhaisproterotsooisenneMonikkovarhaisproterotsooisensa
GenetiivivarhaisproterotsooisenGenetiivivarhaisproterotsooiseni
GenetiivivarhaisproterotsooisesiGenetiivivarhaisproterotsooisemme
GenetiivivarhaisproterotsooisenneGenetiivivarhaisproterotsooisensa
Monikon genetiivivarhaisproterotsooistenMonikon genetiivivarhaisproterotsooisien
Monikon genetiivivarhaisproterotsooisteniMonikon genetiivivarhaisproterotsooisieni
Monikon genetiivivarhaisproterotsooistesiMonikon genetiivivarhaisproterotsooisiesi
Monikon genetiivivarhaisproterotsooistemmeMonikon genetiivivarhaisproterotsooisiemme
Monikon genetiivivarhaisproterotsooistenneMonikon genetiivivarhaisproterotsooisienne
Monikon genetiivivarhaisproterotsooistensaMonikon genetiivivarhaisproterotsooisiensa
PartitiivivarhaisproterotsooistaPartitiivivarhaisproterotsooistani
PartitiivivarhaisproterotsooistasiPartitiivivarhaisproterotsooistamme
PartitiivivarhaisproterotsooistannePartitiivivarhaisproterotsooistaan
PartitiivivarhaisproterotsooistansaMonikon partitiivivarhaisproterotsooisia
Monikon partitiivivarhaisproterotsooisianiMonikon partitiivivarhaisproterotsooisiasi
Monikon partitiivivarhaisproterotsooisiammeMonikon partitiivivarhaisproterotsooisianne
Monikon partitiivivarhaisproterotsooisiaanMonikon partitiivivarhaisproterotsooisiansa
InessiivivarhaisproterotsooisessaInessiivivarhaisproterotsooisessani
InessiivivarhaisproterotsooisessasiInessiivivarhaisproterotsooisessamme
InessiivivarhaisproterotsooisessanneInessiivivarhaisproterotsooisessaan
InessiivivarhaisproterotsooisessansaMonikon inessiivivarhaisproterotsooisissa
Monikon inessiivivarhaisproterotsooisissaniMonikon inessiivivarhaisproterotsooisissasi
Monikon inessiivivarhaisproterotsooisissammeMonikon inessiivivarhaisproterotsooisissanne
Monikon inessiivivarhaisproterotsooisissaanMonikon inessiivivarhaisproterotsooisissansa
ElatiivivarhaisproterotsooisestaElatiivivarhaisproterotsooisestani
ElatiivivarhaisproterotsooisestasiElatiivivarhaisproterotsooisestamme
ElatiivivarhaisproterotsooisestanneElatiivivarhaisproterotsooisestaan
ElatiivivarhaisproterotsooisestansaMonikon elatiivivarhaisproterotsooisista
Monikon elatiivivarhaisproterotsooisistaniMonikon elatiivivarhaisproterotsooisistasi
Monikon elatiivivarhaisproterotsooisistammeMonikon elatiivivarhaisproterotsooisistanne
Monikon elatiivivarhaisproterotsooisistaanMonikon elatiivivarhaisproterotsooisistansa
IllatiivivarhaisproterotsooiseenIllatiivivarhaisproterotsooiseeni
IllatiivivarhaisproterotsooiseesiIllatiivivarhaisproterotsooiseemme
IllatiivivarhaisproterotsooiseenneIllatiivivarhaisproterotsooiseensa
Monikon illatiivivarhaisproterotsooisiinMonikon illatiivivarhaisproterotsooisiini
Monikon illatiivivarhaisproterotsooisiisiMonikon illatiivivarhaisproterotsooisiimme
Monikon illatiivivarhaisproterotsooisiinneMonikon illatiivivarhaisproterotsooisiinsa
AdessiivivarhaisproterotsooisellaAdessiivivarhaisproterotsooisellani
AdessiivivarhaisproterotsooisellasiAdessiivivarhaisproterotsooisellamme
AdessiivivarhaisproterotsooisellanneAdessiivivarhaisproterotsooisellaan
AdessiivivarhaisproterotsooisellansaMonikon adessiivivarhaisproterotsooisilla
Monikon adessiivivarhaisproterotsooisillaniMonikon adessiivivarhaisproterotsooisillasi
Monikon adessiivivarhaisproterotsooisillammeMonikon adessiivivarhaisproterotsooisillanne
Monikon adessiivivarhaisproterotsooisillaanMonikon adessiivivarhaisproterotsooisillansa
AblatiivivarhaisproterotsooiseltaAblatiivivarhaisproterotsooiseltani
AblatiivivarhaisproterotsooiseltasiAblatiivivarhaisproterotsooiseltamme
AblatiivivarhaisproterotsooiseltanneAblatiivivarhaisproterotsooiseltaan
AblatiivivarhaisproterotsooiseltansaMonikon ablatiivivarhaisproterotsooisilta
Monikon ablatiivivarhaisproterotsooisiltaniMonikon ablatiivivarhaisproterotsooisiltasi
Monikon ablatiivivarhaisproterotsooisiltammeMonikon ablatiivivarhaisproterotsooisiltanne
Monikon ablatiivivarhaisproterotsooisiltaanMonikon ablatiivivarhaisproterotsooisiltansa
AllatiivivarhaisproterotsooiselleAllatiivivarhaisproterotsooiselleni
AllatiivivarhaisproterotsooisellesiAllatiivivarhaisproterotsooisellemme
AllatiivivarhaisproterotsooisellenneAllatiivivarhaisproterotsooiselleen
AllatiivivarhaisproterotsooisellensaMonikon allatiivivarhaisproterotsooisille
Monikon allatiivivarhaisproterotsooisilleniMonikon allatiivivarhaisproterotsooisillesi
Monikon allatiivivarhaisproterotsooisillemmeMonikon allatiivivarhaisproterotsooisillenne
Monikon allatiivivarhaisproterotsooisilleenMonikon allatiivivarhaisproterotsooisillensa
EssiivivarhaisproterotsooisenaEssiivivarhaisproterotsooisenani
EssiivivarhaisproterotsooisenasiEssiivivarhaisproterotsooisenamme
EssiivivarhaisproterotsooisenanneEssiivivarhaisproterotsooisenaan
EssiivivarhaisproterotsooisenansaMonikon essiivivarhaisproterotsooisina
Monikon essiivivarhaisproterotsooisinaniMonikon essiivivarhaisproterotsooisinasi
Monikon essiivivarhaisproterotsooisinammeMonikon essiivivarhaisproterotsooisinanne
Monikon essiivivarhaisproterotsooisinaanMonikon essiivivarhaisproterotsooisinansa
TranslatiivivarhaisproterotsooiseksiTranslatiivivarhaisproterotsooisekseni
TranslatiivivarhaisproterotsooiseksesiTranslatiivivarhaisproterotsooiseksemme
TranslatiivivarhaisproterotsooiseksenneTranslatiivivarhaisproterotsooisekseen
TranslatiivivarhaisproterotsooiseksensaMonikon translatiivivarhaisproterotsooisiksi
Monikon translatiivivarhaisproterotsooisikseniMonikon translatiivivarhaisproterotsooisiksesi
Monikon translatiivivarhaisproterotsooisiksemmeMonikon translatiivivarhaisproterotsooisiksenne
Monikon translatiivivarhaisproterotsooisikseenMonikon translatiivivarhaisproterotsooisiksensa
Monikon instruktiivivarhaisproterotsooisinAbessiivivarhaisproterotsooisetta
AbessiivivarhaisproterotsooisettaniAbessiivivarhaisproterotsooisettasi
AbessiivivarhaisproterotsooisettammeAbessiivivarhaisproterotsooisettanne
AbessiivivarhaisproterotsooisettaanAbessiivivarhaisproterotsooisettansa
Monikon abessiivivarhaisproterotsooisittaMonikon abessiivivarhaisproterotsooisittani
Monikon abessiivivarhaisproterotsooisittasiMonikon abessiivivarhaisproterotsooisittamme
Monikon abessiivivarhaisproterotsooisittanneMonikon abessiivivarhaisproterotsooisittaan
Monikon abessiivivarhaisproterotsooisittansaMonikon komitatiivivarhaisproterotsooisine
Monikon komitatiivivarhaisproterotsooisineniMonikon komitatiivivarhaisproterotsooisinesi
Monikon komitatiivivarhaisproterotsooisinemmeMonikon komitatiivivarhaisproterotsooisinenne
Monikon komitatiivivarhaisproterotsooisineenMonikon komitatiivivarhaisproterotsooisinensa
Monikon akkusatiivivarhaisproterotsooisetMonikon akkusatiivivarhaisproterotsooiseni
Monikon akkusatiivivarhaisproterotsooisesiMonikon akkusatiivivarhaisproterotsooisemme
Monikon akkusatiivivarhaisproterotsooisenneMonikon akkusatiivivarhaisproterotsooisensa
AkkusatiivivarhaisproterotsooiseniAkkusatiivivarhaisproterotsooisesi
AkkusatiivivarhaisproterotsooisemmeAkkusatiivivarhaisproterotsooisenne
Akkusatiivivarhaisproterotsooisensa