Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
paleoproterotsooinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
Paleoproterozoic
geologia
Taivutusmuodot
Monikko
varhaisproterotsooiset
Monikko
varhaisproterotsooiseni
Monikko
varhaisproterotsooisesi
Monikko
varhaisproterotsooisemme
Monikko
varhaisproterotsooisenne
Monikko
varhaisproterotsooisensa
Genetiivi
varhaisproterotsooisen
Genetiivi
varhaisproterotsooiseni
Genetiivi
varhaisproterotsooisesi
Genetiivi
varhaisproterotsooisemme
Genetiivi
varhaisproterotsooisenne
Genetiivi
varhaisproterotsooisensa
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisten
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisien
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisteni
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisieni
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooistesi
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisiesi
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooistemme
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisiemme
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooistenne
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisienne
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooistensa
Monikon genetiivi
varhaisproterotsooisiensa
Partitiivi
varhaisproterotsooista
Partitiivi
varhaisproterotsooistani
Partitiivi
varhaisproterotsooistasi
Partitiivi
varhaisproterotsooistamme
Partitiivi
varhaisproterotsooistanne
Partitiivi
varhaisproterotsooistaan
Partitiivi
varhaisproterotsooistansa
Monikon partitiivi
varhaisproterotsooisia
Monikon partitiivi
varhaisproterotsooisiani
Monikon partitiivi
varhaisproterotsooisiasi
Monikon partitiivi
varhaisproterotsooisiamme
Monikon partitiivi
varhaisproterotsooisianne
Monikon partitiivi
varhaisproterotsooisiaan
Monikon partitiivi
varhaisproterotsooisiansa
Inessiivi
varhaisproterotsooisessa
Inessiivi
varhaisproterotsooisessani
Inessiivi
varhaisproterotsooisessasi
Inessiivi
varhaisproterotsooisessamme
Inessiivi
varhaisproterotsooisessanne
Inessiivi
varhaisproterotsooisessaan
Inessiivi
varhaisproterotsooisessansa
Monikon inessiivi
varhaisproterotsooisissa
Monikon inessiivi
varhaisproterotsooisissani
Monikon inessiivi
varhaisproterotsooisissasi
Monikon inessiivi
varhaisproterotsooisissamme
Monikon inessiivi
varhaisproterotsooisissanne
Monikon inessiivi
varhaisproterotsooisissaan
Monikon inessiivi
varhaisproterotsooisissansa
Elatiivi
varhaisproterotsooisesta
Elatiivi
varhaisproterotsooisestani
Elatiivi
varhaisproterotsooisestasi
Elatiivi
varhaisproterotsooisestamme
Elatiivi
varhaisproterotsooisestanne
Elatiivi
varhaisproterotsooisestaan
Elatiivi
varhaisproterotsooisestansa
Monikon elatiivi
varhaisproterotsooisista
Monikon elatiivi
varhaisproterotsooisistani
Monikon elatiivi
varhaisproterotsooisistasi
Monikon elatiivi
varhaisproterotsooisistamme
Monikon elatiivi
varhaisproterotsooisistanne
Monikon elatiivi
varhaisproterotsooisistaan
Monikon elatiivi
varhaisproterotsooisistansa
Illatiivi
varhaisproterotsooiseen
Illatiivi
varhaisproterotsooiseeni
Illatiivi
varhaisproterotsooiseesi
Illatiivi
varhaisproterotsooiseemme
Illatiivi
varhaisproterotsooiseenne
Illatiivi
varhaisproterotsooiseensa
Monikon illatiivi
varhaisproterotsooisiin
Monikon illatiivi
varhaisproterotsooisiini
Monikon illatiivi
varhaisproterotsooisiisi
Monikon illatiivi
varhaisproterotsooisiimme
Monikon illatiivi
varhaisproterotsooisiinne
Monikon illatiivi
varhaisproterotsooisiinsa
Adessiivi
varhaisproterotsooisella
Adessiivi
varhaisproterotsooisellani
Adessiivi
varhaisproterotsooisellasi
Adessiivi
varhaisproterotsooisellamme
Adessiivi
varhaisproterotsooisellanne
Adessiivi
varhaisproterotsooisellaan
Adessiivi
varhaisproterotsooisellansa
Monikon adessiivi
varhaisproterotsooisilla
Monikon adessiivi
varhaisproterotsooisillani
Monikon adessiivi
varhaisproterotsooisillasi
Monikon adessiivi
varhaisproterotsooisillamme
Monikon adessiivi
varhaisproterotsooisillanne
Monikon adessiivi
varhaisproterotsooisillaan
Monikon adessiivi
varhaisproterotsooisillansa
Ablatiivi
varhaisproterotsooiselta
Ablatiivi
varhaisproterotsooiseltani
Ablatiivi
varhaisproterotsooiseltasi
Ablatiivi
varhaisproterotsooiseltamme
Ablatiivi
varhaisproterotsooiseltanne
Ablatiivi
varhaisproterotsooiseltaan
Ablatiivi
varhaisproterotsooiseltansa
Monikon ablatiivi
varhaisproterotsooisilta
Monikon ablatiivi
varhaisproterotsooisiltani
Monikon ablatiivi
varhaisproterotsooisiltasi
Monikon ablatiivi
varhaisproterotsooisiltamme
Monikon ablatiivi
varhaisproterotsooisiltanne
Monikon ablatiivi
varhaisproterotsooisiltaan
Monikon ablatiivi
varhaisproterotsooisiltansa
Allatiivi
varhaisproterotsooiselle
Allatiivi
varhaisproterotsooiselleni
Allatiivi
varhaisproterotsooisellesi
Allatiivi
varhaisproterotsooisellemme
Allatiivi
varhaisproterotsooisellenne
Allatiivi
varhaisproterotsooiselleen
Allatiivi
varhaisproterotsooisellensa
Monikon allatiivi
varhaisproterotsooisille
Monikon allatiivi
varhaisproterotsooisilleni
Monikon allatiivi
varhaisproterotsooisillesi
Monikon allatiivi
varhaisproterotsooisillemme
Monikon allatiivi
varhaisproterotsooisillenne
Monikon allatiivi
varhaisproterotsooisilleen
Monikon allatiivi
varhaisproterotsooisillensa
Essiivi
varhaisproterotsooisena
Essiivi
varhaisproterotsooisenani
Essiivi
varhaisproterotsooisenasi
Essiivi
varhaisproterotsooisenamme
Essiivi
varhaisproterotsooisenanne
Essiivi
varhaisproterotsooisenaan
Essiivi
varhaisproterotsooisenansa
Monikon essiivi
varhaisproterotsooisina
Monikon essiivi
varhaisproterotsooisinani
Monikon essiivi
varhaisproterotsooisinasi
Monikon essiivi
varhaisproterotsooisinamme
Monikon essiivi
varhaisproterotsooisinanne
Monikon essiivi
varhaisproterotsooisinaan
Monikon essiivi
varhaisproterotsooisinansa
Translatiivi
varhaisproterotsooiseksi
Translatiivi
varhaisproterotsooisekseni
Translatiivi
varhaisproterotsooiseksesi
Translatiivi
varhaisproterotsooiseksemme
Translatiivi
varhaisproterotsooiseksenne
Translatiivi
varhaisproterotsooisekseen
Translatiivi
varhaisproterotsooiseksensa
Monikon translatiivi
varhaisproterotsooisiksi
Monikon translatiivi
varhaisproterotsooisikseni
Monikon translatiivi
varhaisproterotsooisiksesi
Monikon translatiivi
varhaisproterotsooisiksemme
Monikon translatiivi
varhaisproterotsooisiksenne
Monikon translatiivi
varhaisproterotsooisikseen
Monikon translatiivi
varhaisproterotsooisiksensa
Monikon instruktiivi
varhaisproterotsooisin
Abessiivi
varhaisproterotsooisetta
Abessiivi
varhaisproterotsooisettani
Abessiivi
varhaisproterotsooisettasi
Abessiivi
varhaisproterotsooisettamme
Abessiivi
varhaisproterotsooisettanne
Abessiivi
varhaisproterotsooisettaan
Abessiivi
varhaisproterotsooisettansa
Monikon abessiivi
varhaisproterotsooisitta
Monikon abessiivi
varhaisproterotsooisittani
Monikon abessiivi
varhaisproterotsooisittasi
Monikon abessiivi
varhaisproterotsooisittamme
Monikon abessiivi
varhaisproterotsooisittanne
Monikon abessiivi
varhaisproterotsooisittaan
Monikon abessiivi
varhaisproterotsooisittansa
Monikon komitatiivi
varhaisproterotsooisine
Monikon komitatiivi
varhaisproterotsooisineni
Monikon komitatiivi
varhaisproterotsooisinesi
Monikon komitatiivi
varhaisproterotsooisinemme
Monikon komitatiivi
varhaisproterotsooisinenne
Monikon komitatiivi
varhaisproterotsooisineen
Monikon komitatiivi
varhaisproterotsooisinensa
Monikon akkusatiivi
varhaisproterotsooiset
Monikon akkusatiivi
varhaisproterotsooiseni
Monikon akkusatiivi
varhaisproterotsooisesi
Monikon akkusatiivi
varhaisproterotsooisemme
Monikon akkusatiivi
varhaisproterotsooisenne
Monikon akkusatiivi
varhaisproterotsooisensa
Akkusatiivi
varhaisproterotsooiseni
Akkusatiivi
varhaisproterotsooisesi
Akkusatiivi
varhaisproterotsooisemme
Akkusatiivi
varhaisproterotsooisenne
Akkusatiivi
varhaisproterotsooisensa