Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoravistuksetGenetiiviravistuksen
Monikon genetiiviravistustenMonikon genetiiviravistuksien
PartitiiviravistustaMonikon partitiiviravistuksia
InessiiviravistuksessaMonikon inessiiviravistuksissa
ElatiiviravistuksestaMonikon elatiiviravistuksista
IllatiiviravistukseenMonikon illatiiviravistuksiin
AdessiiviravistuksellaMonikon adessiiviravistuksilla
AblatiiviravistukseltaMonikon ablatiiviravistuksilta
AllatiiviravistukselleMonikon allatiiviravistuksille
EssiiviravistuksenaMonikon essiiviravistuksina
TranslatiiviravistukseksiMonikon translatiiviravistuksiksi
Monikon instruktiiviravistuksinAbessiiviravistuksetta
Monikon abessiiviravistuksittaMonikon akkusatiiviravistukset

Luokat