| Monikko | rahavirrat | Genetiivi | rahavirran |
| Monikon genetiivi | rahavirtojen | Partitiivi | rahavirtaa |
| Monikon partitiivi | rahavirtoja | Inessiivi | rahavirrassa |
| Monikon inessiivi | rahavirroissa | Elatiivi | rahavirrasta |
| Monikon elatiivi | rahavirroista | Illatiivi | rahavirtaan |
| Monikon illatiivi | rahavirtoihin | Adessiivi | rahavirralla |
| Monikon adessiivi | rahavirroilla | Ablatiivi | rahavirralta |
| Monikon ablatiivi | rahavirroilta | Allatiivi | rahavirralle |
| Monikon allatiivi | rahavirroille | Essiivi | rahavirtana |
| Monikon essiivi | rahavirtoina | Translatiivi | rahavirraksi |
| Monikon translatiivi | rahavirroiksi | Monikon instruktiivi | rahavirroin |
| Abessiivi | rahavirratta | Monikon abessiivi | rahavirroitta |
| Monikon akkusatiivi | rahavirrat |