Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tuomariäänet | Genetiivi | tuomariäänen |
| Monikon genetiivi | tuomariäänten | Monikon genetiivi | tuomariäänien |
| Partitiivi | tuomariääntä | Monikon partitiivi | tuomariääniä |
| Inessiivi | tuomariäänessä | Monikon inessiivi | tuomariäänissä |
| Elatiivi | tuomariäänestä | Monikon elatiivi | tuomariäänistä |
| Illatiivi | tuomariääneen | Monikon illatiivi | tuomariääniin |
| Adessiivi | tuomariäänellä | Monikon adessiivi | tuomariäänillä |
| Ablatiivi | tuomariääneltä | Monikon ablatiivi | tuomariääniltä |
| Allatiivi | tuomariäänelle | Monikon allatiivi | tuomariäänille |
| Essiivi | tuomariäänenä | Monikon essiivi | tuomariääninä |
| Translatiivi | tuomariääneksi | Monikon translatiivi | tuomariääniksi |
| Monikon instruktiivi | tuomariäänin | Abessiivi | tuomariäänettä |
| Monikon abessiivi | tuomariäänittä | Monikon akkusatiivi | tuomariäänet |