Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokähertäjätGenetiivikähertäjän
Monikon genetiivikähertäjienPartitiivikähertäjää
Monikon partitiivikähertäjiäInessiivikähertäjässä
Monikon inessiivikähertäjissäElatiivikähertäjästä
Monikon elatiivikähertäjistäIllatiivikähertäjään
Monikon illatiivikähertäjiinAdessiivikähertäjällä
Monikon adessiivikähertäjilläAblatiivikähertäjältä
Monikon ablatiivikähertäjiltäAllatiivikähertäjälle
Monikon allatiivikähertäjilleEssiivikähertäjänä
Monikon essiivikähertäjinäTranslatiivikähertäjäksi
Monikon translatiivikähertäjiksiMonikon instruktiivikähertäjin
AbessiivikähertäjättäMonikon abessiivikähertäjittä
Monikon akkusatiivikähertäjät