Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUK
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoselkosetGenetiiviselkosen
Monikon genetiiviselkostenMonikon genetiiviselkosien
PartitiiviselkostaMonikon partitiiviselkosia
InessiiviselkosessaMonikon inessiiviselkosissa
ElatiiviselkosestaMonikon elatiiviselkosista
IllatiiviselkoseenMonikon illatiiviselkosiin
AdessiiviselkosellaMonikon adessiiviselkosilla
AblatiiviselkoseltaMonikon ablatiiviselkosilta
AllatiiviselkoselleMonikon allatiiviselkosille
EssiiviselkosenaMonikon essiiviselkosina
TranslatiiviselkoseksiMonikon translatiiviselkosiksi
Monikon instruktiiviselkosinAbessiiviselkosetta
Monikon abessiiviselkosittaMonikon akkusatiiviselkoset