Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
tracki
Määritelmät
Adjektiivit
traakialaisiin (ks. alla) liittyvä
Substantiivit
Traakiassa
pronssikaudella
elänyt kansa
Taivutusmuodot
Monikko
traakialaiset
Monikko
traakialaiseni
Monikko
traakialaisesi
Monikko
traakialaisemme
Monikko
traakialaisenne
Monikko
traakialaisensa
Genetiivi
traakialaisen
Genetiivi
traakialaiseni
Genetiivi
traakialaisesi
Genetiivi
traakialaisemme
Genetiivi
traakialaisenne
Genetiivi
traakialaisensa
Monikon genetiivi
traakialaisten
Monikon genetiivi
traakialaisien
Monikon genetiivi
traakialaisteni
Monikon genetiivi
traakialaisieni
Monikon genetiivi
traakialaistesi
Monikon genetiivi
traakialaisiesi
Monikon genetiivi
traakialaistemme
Monikon genetiivi
traakialaisiemme
Monikon genetiivi
traakialaistenne
Monikon genetiivi
traakialaisienne
Monikon genetiivi
traakialaistensa
Monikon genetiivi
traakialaisiensa
Partitiivi
traakialaista
Partitiivi
traakialaistani
Partitiivi
traakialaistasi
Partitiivi
traakialaistamme
Partitiivi
traakialaistanne
Partitiivi
traakialaistaan
Partitiivi
traakialaistansa
Monikon partitiivi
traakialaisia
Monikon partitiivi
traakialaisiani
Monikon partitiivi
traakialaisiasi
Monikon partitiivi
traakialaisiamme
Monikon partitiivi
traakialaisianne
Monikon partitiivi
traakialaisiaan
Monikon partitiivi
traakialaisiansa
Inessiivi
traakialaisessa
Inessiivi
traakialaisessani
Inessiivi
traakialaisessasi
Inessiivi
traakialaisessamme
Inessiivi
traakialaisessanne
Inessiivi
traakialaisessaan
Inessiivi
traakialaisessansa
Monikon inessiivi
traakialaisissa
Monikon inessiivi
traakialaisissani
Monikon inessiivi
traakialaisissasi
Monikon inessiivi
traakialaisissamme
Monikon inessiivi
traakialaisissanne
Monikon inessiivi
traakialaisissaan
Monikon inessiivi
traakialaisissansa
Elatiivi
traakialaisesta
Elatiivi
traakialaisestani
Elatiivi
traakialaisestasi
Elatiivi
traakialaisestamme
Elatiivi
traakialaisestanne
Elatiivi
traakialaisestaan
Elatiivi
traakialaisestansa
Monikon elatiivi
traakialaisista
Monikon elatiivi
traakialaisistani
Monikon elatiivi
traakialaisistasi
Monikon elatiivi
traakialaisistamme
Monikon elatiivi
traakialaisistanne
Monikon elatiivi
traakialaisistaan
Monikon elatiivi
traakialaisistansa
Illatiivi
traakialaiseen
Illatiivi
traakialaiseeni
Illatiivi
traakialaiseesi
Illatiivi
traakialaiseemme
Illatiivi
traakialaiseenne
Illatiivi
traakialaiseensa
Monikon illatiivi
traakialaisiin
Monikon illatiivi
traakialaisiini
Monikon illatiivi
traakialaisiisi
Monikon illatiivi
traakialaisiimme
Monikon illatiivi
traakialaisiinne
Monikon illatiivi
traakialaisiinsa
Adessiivi
traakialaisella
Adessiivi
traakialaisellani
Adessiivi
traakialaisellasi
Adessiivi
traakialaisellamme
Adessiivi
traakialaisellanne
Adessiivi
traakialaisellaan
Adessiivi
traakialaisellansa
Monikon adessiivi
traakialaisilla
Monikon adessiivi
traakialaisillani
Monikon adessiivi
traakialaisillasi
Monikon adessiivi
traakialaisillamme
Monikon adessiivi
traakialaisillanne
Monikon adessiivi
traakialaisillaan
Monikon adessiivi
traakialaisillansa
Ablatiivi
traakialaiselta
Ablatiivi
traakialaiseltani
Ablatiivi
traakialaiseltasi
Ablatiivi
traakialaiseltamme
Ablatiivi
traakialaiseltanne
Ablatiivi
traakialaiseltaan
Ablatiivi
traakialaiseltansa
Monikon ablatiivi
traakialaisilta
Monikon ablatiivi
traakialaisiltani
Monikon ablatiivi
traakialaisiltasi
Monikon ablatiivi
traakialaisiltamme
Monikon ablatiivi
traakialaisiltanne
Monikon ablatiivi
traakialaisiltaan
Monikon ablatiivi
traakialaisiltansa
Allatiivi
traakialaiselle
Allatiivi
traakialaiselleni
Allatiivi
traakialaisellesi
Allatiivi
traakialaisellemme
Allatiivi
traakialaisellenne
Allatiivi
traakialaiselleen
Allatiivi
traakialaisellensa
Monikon allatiivi
traakialaisille
Monikon allatiivi
traakialaisilleni
Monikon allatiivi
traakialaisillesi
Monikon allatiivi
traakialaisillemme
Monikon allatiivi
traakialaisillenne
Monikon allatiivi
traakialaisilleen
Monikon allatiivi
traakialaisillensa
Essiivi
traakialaisena
Essiivi
traakialaisenani
Essiivi
traakialaisenasi
Essiivi
traakialaisenamme
Essiivi
traakialaisenanne
Essiivi
traakialaisenaan
Essiivi
traakialaisenansa
Monikon essiivi
traakialaisina
Monikon essiivi
traakialaisinani
Monikon essiivi
traakialaisinasi
Monikon essiivi
traakialaisinamme
Monikon essiivi
traakialaisinanne
Monikon essiivi
traakialaisinaan
Monikon essiivi
traakialaisinansa
Translatiivi
traakialaiseksi
Translatiivi
traakialaisekseni
Translatiivi
traakialaiseksesi
Translatiivi
traakialaiseksemme
Translatiivi
traakialaiseksenne
Translatiivi
traakialaisekseen
Translatiivi
traakialaiseksensa
Monikon translatiivi
traakialaisiksi
Monikon translatiivi
traakialaisikseni
Monikon translatiivi
traakialaisiksesi
Monikon translatiivi
traakialaisiksemme
Monikon translatiivi
traakialaisiksenne
Monikon translatiivi
traakialaisikseen
Monikon translatiivi
traakialaisiksensa
Monikon instruktiivi
traakialaisin
Abessiivi
traakialaisetta
Abessiivi
traakialaisettani
Abessiivi
traakialaisettasi
Abessiivi
traakialaisettamme
Abessiivi
traakialaisettanne
Abessiivi
traakialaisettaan
Abessiivi
traakialaisettansa
Monikon abessiivi
traakialaisitta
Monikon abessiivi
traakialaisittani
Monikon abessiivi
traakialaisittasi
Monikon abessiivi
traakialaisittamme
Monikon abessiivi
traakialaisittanne
Monikon abessiivi
traakialaisittaan
Monikon abessiivi
traakialaisittansa
Monikon komitatiivi
traakialaisine
Monikon komitatiivi
traakialaisineni
Monikon komitatiivi
traakialaisinesi
Monikon komitatiivi
traakialaisinemme
Monikon komitatiivi
traakialaisinenne
Monikon komitatiivi
traakialaisineen
Monikon komitatiivi
traakialaisinensa
Monikon akkusatiivi
traakialaiset
Monikon akkusatiivi
traakialaiseni
Monikon akkusatiivi
traakialaisesi
Monikon akkusatiivi
traakialaisemme
Monikon akkusatiivi
traakialaisenne
Monikon akkusatiivi
traakialaisensa
Akkusatiivi
traakialaiseni
Akkusatiivi
traakialaisesi
Akkusatiivi
traakialaisemme
Akkusatiivi
traakialaisenne
Akkusatiivi
traakialaisensa