Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | perhoskoirat | Genetiivi | perhoskoiran |
| Monikon genetiivi | perhoskoirien | Partitiivi | perhoskoiraa |
| Monikon partitiivi | perhoskoiria | Inessiivi | perhoskoirassa |
| Monikon inessiivi | perhoskoirissa | Elatiivi | perhoskoirasta |
| Monikon elatiivi | perhoskoirista | Illatiivi | perhoskoiraan |
| Monikon illatiivi | perhoskoiriin | Adessiivi | perhoskoiralla |
| Monikon adessiivi | perhoskoirilla | Ablatiivi | perhoskoiralta |
| Monikon ablatiivi | perhoskoirilta | Allatiivi | perhoskoiralle |
| Monikon allatiivi | perhoskoirille | Essiivi | perhoskoirana |
| Monikon essiivi | perhoskoirina | Translatiivi | perhoskoiraksi |
| Monikon translatiivi | perhoskoiriksi | Monikon instruktiivi | perhoskoirin |
| Abessiivi | perhoskoiratta | Monikon abessiivi | perhoskoiritta |
| Monikon akkusatiivi | perhoskoirat |