Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokahlekoiratGenetiivikahlekoiran
Monikon genetiivikahlekoirienPartitiivikahlekoiraa
Monikon partitiivikahlekoiriaInessiivikahlekoirassa
Monikon inessiivikahlekoirissaElatiivikahlekoirasta
Monikon elatiivikahlekoiristaIllatiivikahlekoiraan
Monikon illatiivikahlekoiriinAdessiivikahlekoiralla
Monikon adessiivikahlekoirillaAblatiivikahlekoiralta
Monikon ablatiivikahlekoiriltaAllatiivikahlekoiralle
Monikon allatiivikahlekoirilleEssiivikahlekoirana
Monikon essiivikahlekoirinaTranslatiivikahlekoiraksi
Monikon translatiivikahlekoiriksiMonikon instruktiivikahlekoirin
AbessiivikahlekoirattaMonikon abessiivikahlekoiritta
Monikon akkusatiivikahlekoirat