Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | heitetyt | Monikko | heitettyni |
| Monikko | heitettysi | Monikko | heitettymme |
| Monikko | heitettynne | Monikko | heitettynsä |
| Genetiivi | heitetyn | Genetiivi | heitettyni |
| Genetiivi | heitettysi | Genetiivi | heitettymme |
| Genetiivi | heitettynne | Genetiivi | heitettynsä |
| Monikon genetiivi | heitettyjen | Monikon genetiivi | heitettyjeni |
| Monikon genetiivi | heitettyjesi | Monikon genetiivi | heitettyjemme |
| Monikon genetiivi | heitettyjenne | Monikon genetiivi | heitettyjensä |
| Partitiivi | heitettyä | Partitiivi | heitettyäni |
| Partitiivi | heitettyäsi | Partitiivi | heitettyämme |
| Partitiivi | heitettyänne | Partitiivi | heitettyään |
| Partitiivi | heitettyänsä | Monikon partitiivi | heitettyjä |
| Monikon partitiivi | heitettyjäni | Monikon partitiivi | heitettyjäsi |
| Monikon partitiivi | heitettyjämme | Monikon partitiivi | heitettyjänne |
| Monikon partitiivi | heitettyjään | Monikon partitiivi | heitettyjänsä |
| Inessiivi | heitetyssä | Inessiivi | heitetyssäni |
| Inessiivi | heitetyssäsi | Inessiivi | heitetyssämme |
| Inessiivi | heitetyssänne | Inessiivi | heitetyssään |
| Inessiivi | heitetyssänsä | Monikon inessiivi | heitetyissä |
| Monikon inessiivi | heitetyissäni | Monikon inessiivi | heitetyissäsi |
| Monikon inessiivi | heitetyissämme | Monikon inessiivi | heitetyissänne |
| Monikon inessiivi | heitetyissään | Monikon inessiivi | heitetyissänsä |
| Elatiivi | heitetystä | Elatiivi | heitetystäni |
| Elatiivi | heitetystäsi | Elatiivi | heitetystämme |
| Elatiivi | heitetystänne | Elatiivi | heitetystään |
| Elatiivi | heitetystänsä | Monikon elatiivi | heitetyistä |
| Monikon elatiivi | heitetyistäni | Monikon elatiivi | heitetyistäsi |
| Monikon elatiivi | heitetyistämme | Monikon elatiivi | heitetyistänne |
| Monikon elatiivi | heitetyistään | Monikon elatiivi | heitetyistänsä |
| Illatiivi | heitettyyn | Illatiivi | heitettyyni |
| Illatiivi | heitettyysi | Illatiivi | heitettyymme |
| Illatiivi | heitettyynne | Illatiivi | heitettyynsä |
| Monikon illatiivi | heitettyihin | Monikon illatiivi | heitettyihini |
| Monikon illatiivi | heitettyihisi | Monikon illatiivi | heitettyihimme |
| Monikon illatiivi | heitettyihinne | Monikon illatiivi | heitettyihinsä |
| Adessiivi | heitetyllä | Adessiivi | heitetylläni |
| Adessiivi | heitetylläsi | Adessiivi | heitetyllämme |
| Adessiivi | heitetyllänne | Adessiivi | heitetyllään |
| Adessiivi | heitetyllänsä | Monikon adessiivi | heitetyillä |
| Monikon adessiivi | heitetyilläni | Monikon adessiivi | heitetyilläsi |
| Monikon adessiivi | heitetyillämme | Monikon adessiivi | heitetyillänne |
| Monikon adessiivi | heitetyillään | Monikon adessiivi | heitetyillänsä |
| Ablatiivi | heitetyltä | Ablatiivi | heitetyltäni |
| Ablatiivi | heitetyltäsi | Ablatiivi | heitetyltämme |
| Ablatiivi | heitetyltänne | Ablatiivi | heitetyltään |
| Ablatiivi | heitetyltänsä | Monikon ablatiivi | heitetyiltä |
| Monikon ablatiivi | heitetyiltäni | Monikon ablatiivi | heitetyiltäsi |
| Monikon ablatiivi | heitetyiltämme | Monikon ablatiivi | heitetyiltänne |
| Monikon ablatiivi | heitetyiltään | Monikon ablatiivi | heitetyiltänsä |
| Allatiivi | heitetylle | Allatiivi | heitetylleni |
| Allatiivi | heitetyllesi | Allatiivi | heitetyllemme |
| Allatiivi | heitetyllenne | Allatiivi | heitetylleen |
| Allatiivi | heitetyllensä | Monikon allatiivi | heitetyille |
| Monikon allatiivi | heitetyilleni | Monikon allatiivi | heitetyillesi |
| Monikon allatiivi | heitetyillemme | Monikon allatiivi | heitetyillenne |
| Monikon allatiivi | heitetyilleen | Monikon allatiivi | heitetyillensä |
| Essiivi | heitettynä | Essiivi | heitettynäni |
| Essiivi | heitettynäsi | Essiivi | heitettynämme |
| Essiivi | heitettynänne | Essiivi | heitettynään |
| Essiivi | heitettynänsä | Monikon essiivi | heitettyinä |
| Monikon essiivi | heitettyinäni | Monikon essiivi | heitettyinäsi |
| Monikon essiivi | heitettyinämme | Monikon essiivi | heitettyinänne |
| Monikon essiivi | heitettyinään | Monikon essiivi | heitettyinänsä |
| Translatiivi | heitetyksi | Translatiivi | heitetykseni |
| Translatiivi | heitetyksesi | Translatiivi | heitetyksemme |
| Translatiivi | heitetyksenne | Translatiivi | heitetykseen |
| Translatiivi | heitetyksensä | Monikon translatiivi | heitetyiksi |
| Monikon translatiivi | heitetyikseni | Monikon translatiivi | heitetyiksesi |
| Monikon translatiivi | heitetyiksemme | Monikon translatiivi | heitetyiksenne |
| Monikon translatiivi | heitetyikseen | Monikon translatiivi | heitetyiksensä |
| Monikon instruktiivi | heitetyin | Abessiivi | heitetyttä |
| Abessiivi | heitetyttäni | Abessiivi | heitetyttäsi |
| Abessiivi | heitetyttämme | Abessiivi | heitetyttänne |
| Abessiivi | heitetyttään | Abessiivi | heitetyttänsä |
| Monikon abessiivi | heitetyittä | Monikon abessiivi | heitetyittäni |
| Monikon abessiivi | heitetyittäsi | Monikon abessiivi | heitetyittämme |
| Monikon abessiivi | heitetyittänne | Monikon abessiivi | heitetyittään |
| Monikon abessiivi | heitetyittänsä | Monikon komitatiivi | heitettyine |
| Monikon komitatiivi | heitettyineni | Monikon komitatiivi | heitettyinesi |
| Monikon komitatiivi | heitettyinemme | Monikon komitatiivi | heitettyinenne |
| Monikon komitatiivi | heitettyineen | Monikon komitatiivi | heitettyinensä |
| Monikon akkusatiivi | heitetyt | Monikon akkusatiivi | heitettyni |
| Monikon akkusatiivi | heitettysi | Monikon akkusatiivi | heitettymme |
| Monikon akkusatiivi | heitettynne | Monikon akkusatiivi | heitettynsä |
| Akkusatiivi | heitettyni | Akkusatiivi | heitettysi |
| Akkusatiivi | heitettymme | Akkusatiivi | heitettynne |
| Akkusatiivi | heitettynsä |