Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Tienaava näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:
| Monikko | tienaavat | Monikko | tienaavani |
| Monikko | tienaavasi | Monikko | tienaavamme |
| Monikko | tienaavanne | Monikko | tienaavansa |
| Genetiivi | tienaavan | Genetiivi | tienaavani |
| Genetiivi | tienaavasi | Genetiivi | tienaavamme |
| Genetiivi | tienaavanne | Genetiivi | tienaavansa |
| Monikon genetiivi | tienaavien | Monikon genetiivi | tienaavieni |
| Monikon genetiivi | tienaaviesi | Monikon genetiivi | tienaaviemme |
| Monikon genetiivi | tienaavienne | Monikon genetiivi | tienaaviensa |
| Partitiivi | tienaavaa | Partitiivi | tienaavaani |
| Partitiivi | tienaavaasi | Partitiivi | tienaavaamme |
| Partitiivi | tienaavaanne | Partitiivi | tienaavaansa |
| Monikon partitiivi | tienaavia | Monikon partitiivi | tienaaviani |
| Monikon partitiivi | tienaaviasi | Monikon partitiivi | tienaaviamme |
| Monikon partitiivi | tienaavianne | Monikon partitiivi | tienaaviaan |
| Monikon partitiivi | tienaaviansa | Inessiivi | tienaavassa |
| Inessiivi | tienaavassani | Inessiivi | tienaavassasi |
| Inessiivi | tienaavassamme | Inessiivi | tienaavassanne |
| Inessiivi | tienaavassaan | Inessiivi | tienaavassansa |
| Monikon inessiivi | tienaavissa | Monikon inessiivi | tienaavissani |
| Monikon inessiivi | tienaavissasi | Monikon inessiivi | tienaavissamme |
| Monikon inessiivi | tienaavissanne | Monikon inessiivi | tienaavissaan |
| Monikon inessiivi | tienaavissansa | Elatiivi | tienaavasta |
| Elatiivi | tienaavastani | Elatiivi | tienaavastasi |
| Elatiivi | tienaavastamme | Elatiivi | tienaavastanne |
| Elatiivi | tienaavastaan | Elatiivi | tienaavastansa |
| Monikon elatiivi | tienaavista | Monikon elatiivi | tienaavistani |
| Monikon elatiivi | tienaavistasi | Monikon elatiivi | tienaavistamme |
| Monikon elatiivi | tienaavistanne | Monikon elatiivi | tienaavistaan |
| Monikon elatiivi | tienaavistansa | Illatiivi | tienaavaan |
| Illatiivi | tienaavaani | Illatiivi | tienaavaasi |
| Illatiivi | tienaavaamme | Illatiivi | tienaavaanne |
| Illatiivi | tienaavaansa | Monikon illatiivi | tienaaviin |
| Monikon illatiivi | tienaaviini | Monikon illatiivi | tienaaviisi |
| Monikon illatiivi | tienaaviimme | Monikon illatiivi | tienaaviinne |
| Monikon illatiivi | tienaaviinsa | Adessiivi | tienaavalla |
| Adessiivi | tienaavallani | Adessiivi | tienaavallasi |
| Adessiivi | tienaavallamme | Adessiivi | tienaavallanne |
| Adessiivi | tienaavallaan | Adessiivi | tienaavallansa |
| Monikon adessiivi | tienaavilla | Monikon adessiivi | tienaavillani |
| Monikon adessiivi | tienaavillasi | Monikon adessiivi | tienaavillamme |
| Monikon adessiivi | tienaavillanne | Monikon adessiivi | tienaavillaan |
| Monikon adessiivi | tienaavillansa | Ablatiivi | tienaavalta |
| Ablatiivi | tienaavaltani | Ablatiivi | tienaavaltasi |
| Ablatiivi | tienaavaltamme | Ablatiivi | tienaavaltanne |
| Ablatiivi | tienaavaltaan | Ablatiivi | tienaavaltansa |
| Monikon ablatiivi | tienaavilta | Monikon ablatiivi | tienaaviltani |
| Monikon ablatiivi | tienaaviltasi | Monikon ablatiivi | tienaaviltamme |
| Monikon ablatiivi | tienaaviltanne | Monikon ablatiivi | tienaaviltaan |
| Monikon ablatiivi | tienaaviltansa | Allatiivi | tienaavalle |
| Allatiivi | tienaavalleni | Allatiivi | tienaavallesi |
| Allatiivi | tienaavallemme | Allatiivi | tienaavallenne |
| Allatiivi | tienaavalleen | Allatiivi | tienaavallensa |
| Monikon allatiivi | tienaaville | Monikon allatiivi | tienaavilleni |
| Monikon allatiivi | tienaavillesi | Monikon allatiivi | tienaavillemme |
| Monikon allatiivi | tienaavillenne | Monikon allatiivi | tienaavilleen |
| Monikon allatiivi | tienaavillensa | Essiivi | tienaavana |
| Essiivi | tienaavanani | Essiivi | tienaavanasi |
| Essiivi | tienaavanamme | Essiivi | tienaavananne |
| Essiivi | tienaavanaan | Essiivi | tienaavanansa |
| Monikon essiivi | tienaavina | Monikon essiivi | tienaavinani |
| Monikon essiivi | tienaavinasi | Monikon essiivi | tienaavinamme |
| Monikon essiivi | tienaavinanne | Monikon essiivi | tienaavinaan |
| Monikon essiivi | tienaavinansa | Translatiivi | tienaavaksi |
| Translatiivi | tienaavakseni | Translatiivi | tienaavaksesi |
| Translatiivi | tienaavaksemme | Translatiivi | tienaavaksenne |
| Translatiivi | tienaavakseen | Translatiivi | tienaavaksensa |
| Monikon translatiivi | tienaaviksi | Monikon translatiivi | tienaavikseni |
| Monikon translatiivi | tienaaviksesi | Monikon translatiivi | tienaaviksemme |
| Monikon translatiivi | tienaaviksenne | Monikon translatiivi | tienaavikseen |
| Monikon translatiivi | tienaaviksensa | Monikon instruktiivi | tienaavin |
| Abessiivi | tienaavatta | Abessiivi | tienaavattani |
| Abessiivi | tienaavattasi | Abessiivi | tienaavattamme |
| Abessiivi | tienaavattanne | Abessiivi | tienaavattaan |
| Abessiivi | tienaavattansa | Monikon abessiivi | tienaavitta |
| Monikon abessiivi | tienaavittani | Monikon abessiivi | tienaavittasi |
| Monikon abessiivi | tienaavittamme | Monikon abessiivi | tienaavittanne |
| Monikon abessiivi | tienaavittaan | Monikon abessiivi | tienaavittansa |
| Monikon komitatiivi | tienaavine | Monikon komitatiivi | tienaavineni |
| Monikon komitatiivi | tienaavinesi | Monikon komitatiivi | tienaavinemme |
| Monikon komitatiivi | tienaavinenne | Monikon komitatiivi | tienaavineen |
| Monikon komitatiivi | tienaavinensa | Monikon akkusatiivi | tienaavat |
| Monikon akkusatiivi | tienaavani | Monikon akkusatiivi | tienaavasi |
| Monikon akkusatiivi | tienaavamme | Monikon akkusatiivi | tienaavanne |
| Monikon akkusatiivi | tienaavansa | Akkusatiivi | tienaavani |
| Akkusatiivi | tienaavasi | Akkusatiivi | tienaavamme |
| Akkusatiivi | tienaavanne | Akkusatiivi | tienaavansa |