Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tienaava näyttäisi olevan yhdyssana. Kokeile hakea yhdyssanan osia erikseen:

Samankaltaisia sanoja

Taivutusmuodot

MonikkotienaavatMonikkotienaavani
MonikkotienaavasiMonikkotienaavamme
MonikkotienaavanneMonikkotienaavansa
GenetiivitienaavanGenetiivitienaavani
GenetiivitienaavasiGenetiivitienaavamme
GenetiivitienaavanneGenetiivitienaavansa
Monikon genetiivitienaavienMonikon genetiivitienaavieni
Monikon genetiivitienaaviesiMonikon genetiivitienaaviemme
Monikon genetiivitienaavienneMonikon genetiivitienaaviensa
PartitiivitienaavaaPartitiivitienaavaani
PartitiivitienaavaasiPartitiivitienaavaamme
PartitiivitienaavaannePartitiivitienaavaansa
Monikon partitiivitienaaviaMonikon partitiivitienaaviani
Monikon partitiivitienaaviasiMonikon partitiivitienaaviamme
Monikon partitiivitienaavianneMonikon partitiivitienaaviaan
Monikon partitiivitienaaviansaInessiivitienaavassa
InessiivitienaavassaniInessiivitienaavassasi
InessiivitienaavassammeInessiivitienaavassanne
InessiivitienaavassaanInessiivitienaavassansa
Monikon inessiivitienaavissaMonikon inessiivitienaavissani
Monikon inessiivitienaavissasiMonikon inessiivitienaavissamme
Monikon inessiivitienaavissanneMonikon inessiivitienaavissaan
Monikon inessiivitienaavissansaElatiivitienaavasta
ElatiivitienaavastaniElatiivitienaavastasi
ElatiivitienaavastammeElatiivitienaavastanne
ElatiivitienaavastaanElatiivitienaavastansa
Monikon elatiivitienaavistaMonikon elatiivitienaavistani
Monikon elatiivitienaavistasiMonikon elatiivitienaavistamme
Monikon elatiivitienaavistanneMonikon elatiivitienaavistaan
Monikon elatiivitienaavistansaIllatiivitienaavaan
IllatiivitienaavaaniIllatiivitienaavaasi
IllatiivitienaavaammeIllatiivitienaavaanne
IllatiivitienaavaansaMonikon illatiivitienaaviin
Monikon illatiivitienaaviiniMonikon illatiivitienaaviisi
Monikon illatiivitienaaviimmeMonikon illatiivitienaaviinne
Monikon illatiivitienaaviinsaAdessiivitienaavalla
AdessiivitienaavallaniAdessiivitienaavallasi
AdessiivitienaavallammeAdessiivitienaavallanne
AdessiivitienaavallaanAdessiivitienaavallansa
Monikon adessiivitienaavillaMonikon adessiivitienaavillani
Monikon adessiivitienaavillasiMonikon adessiivitienaavillamme
Monikon adessiivitienaavillanneMonikon adessiivitienaavillaan
Monikon adessiivitienaavillansaAblatiivitienaavalta
AblatiivitienaavaltaniAblatiivitienaavaltasi
AblatiivitienaavaltammeAblatiivitienaavaltanne
AblatiivitienaavaltaanAblatiivitienaavaltansa
Monikon ablatiivitienaaviltaMonikon ablatiivitienaaviltani
Monikon ablatiivitienaaviltasiMonikon ablatiivitienaaviltamme
Monikon ablatiivitienaaviltanneMonikon ablatiivitienaaviltaan
Monikon ablatiivitienaaviltansaAllatiivitienaavalle
AllatiivitienaavalleniAllatiivitienaavallesi
AllatiivitienaavallemmeAllatiivitienaavallenne
AllatiivitienaavalleenAllatiivitienaavallensa
Monikon allatiivitienaavilleMonikon allatiivitienaavilleni
Monikon allatiivitienaavillesiMonikon allatiivitienaavillemme
Monikon allatiivitienaavillenneMonikon allatiivitienaavilleen
Monikon allatiivitienaavillensaEssiivitienaavana
EssiivitienaavananiEssiivitienaavanasi
EssiivitienaavanammeEssiivitienaavananne
EssiivitienaavanaanEssiivitienaavanansa
Monikon essiivitienaavinaMonikon essiivitienaavinani
Monikon essiivitienaavinasiMonikon essiivitienaavinamme
Monikon essiivitienaavinanneMonikon essiivitienaavinaan
Monikon essiivitienaavinansaTranslatiivitienaavaksi
TranslatiivitienaavakseniTranslatiivitienaavaksesi
TranslatiivitienaavaksemmeTranslatiivitienaavaksenne
TranslatiivitienaavakseenTranslatiivitienaavaksensa
Monikon translatiivitienaaviksiMonikon translatiivitienaavikseni
Monikon translatiivitienaaviksesiMonikon translatiivitienaaviksemme
Monikon translatiivitienaaviksenneMonikon translatiivitienaavikseen
Monikon translatiivitienaaviksensaMonikon instruktiivitienaavin
AbessiivitienaavattaAbessiivitienaavattani
AbessiivitienaavattasiAbessiivitienaavattamme
AbessiivitienaavattanneAbessiivitienaavattaan
AbessiivitienaavattansaMonikon abessiivitienaavitta
Monikon abessiivitienaavittaniMonikon abessiivitienaavittasi
Monikon abessiivitienaavittammeMonikon abessiivitienaavittanne
Monikon abessiivitienaavittaanMonikon abessiivitienaavittansa
Monikon komitatiivitienaavineMonikon komitatiivitienaavineni
Monikon komitatiivitienaavinesiMonikon komitatiivitienaavinemme
Monikon komitatiivitienaavinenneMonikon komitatiivitienaavineen
Monikon komitatiivitienaavinensaMonikon akkusatiivitienaavat
Monikon akkusatiivitienaavaniMonikon akkusatiivitienaavasi
Monikon akkusatiivitienaavammeMonikon akkusatiivitienaavanne
Monikon akkusatiivitienaavansaAkkusatiivitienaavani
AkkusatiivitienaavasiAkkusatiivitienaavamme
AkkusatiivitienaavanneAkkusatiivitienaavansa