Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
tax-deductible
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, jonka voi vähentää
veroista
, jolloin suoritettavat verot pienentyvät
Esimerkit
Joissakin maissa hyväntekeväisyyteen menevät lahjoitukset ovat
verovähennyskelpoisia
.
Taivutusmuodot
Monikko
verovähennyskelpoiset
Monikko
verovähennyskelpoiseni
Monikko
verovähennyskelpoisesi
Monikko
verovähennyskelpoisemme
Monikko
verovähennyskelpoisenne
Monikko
verovähennyskelpoisensa
Genetiivi
verovähennyskelpoisen
Genetiivi
verovähennyskelpoiseni
Genetiivi
verovähennyskelpoisesi
Genetiivi
verovähennyskelpoisemme
Genetiivi
verovähennyskelpoisenne
Genetiivi
verovähennyskelpoisensa
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisten
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisien
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisteni
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisieni
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoistesi
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisiesi
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoistemme
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisiemme
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoistenne
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisienne
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoistensa
Monikon genetiivi
verovähennyskelpoisiensa
Partitiivi
verovähennyskelpoista
Partitiivi
verovähennyskelpoistani
Partitiivi
verovähennyskelpoistasi
Partitiivi
verovähennyskelpoistamme
Partitiivi
verovähennyskelpoistanne
Partitiivi
verovähennyskelpoistaan
Partitiivi
verovähennyskelpoistansa
Monikon partitiivi
verovähennyskelpoisia
Monikon partitiivi
verovähennyskelpoisiani
Monikon partitiivi
verovähennyskelpoisiasi
Monikon partitiivi
verovähennyskelpoisiamme
Monikon partitiivi
verovähennyskelpoisianne
Monikon partitiivi
verovähennyskelpoisiaan
Monikon partitiivi
verovähennyskelpoisiansa
Inessiivi
verovähennyskelpoisessa
Inessiivi
verovähennyskelpoisessani
Inessiivi
verovähennyskelpoisessasi
Inessiivi
verovähennyskelpoisessamme
Inessiivi
verovähennyskelpoisessanne
Inessiivi
verovähennyskelpoisessaan
Inessiivi
verovähennyskelpoisessansa
Monikon inessiivi
verovähennyskelpoisissa
Monikon inessiivi
verovähennyskelpoisissani
Monikon inessiivi
verovähennyskelpoisissasi
Monikon inessiivi
verovähennyskelpoisissamme
Monikon inessiivi
verovähennyskelpoisissanne
Monikon inessiivi
verovähennyskelpoisissaan
Monikon inessiivi
verovähennyskelpoisissansa
Elatiivi
verovähennyskelpoisesta
Elatiivi
verovähennyskelpoisestani
Elatiivi
verovähennyskelpoisestasi
Elatiivi
verovähennyskelpoisestamme
Elatiivi
verovähennyskelpoisestanne
Elatiivi
verovähennyskelpoisestaan
Elatiivi
verovähennyskelpoisestansa
Monikon elatiivi
verovähennyskelpoisista
Monikon elatiivi
verovähennyskelpoisistani
Monikon elatiivi
verovähennyskelpoisistasi
Monikon elatiivi
verovähennyskelpoisistamme
Monikon elatiivi
verovähennyskelpoisistanne
Monikon elatiivi
verovähennyskelpoisistaan
Monikon elatiivi
verovähennyskelpoisistansa
Illatiivi
verovähennyskelpoiseen
Illatiivi
verovähennyskelpoiseeni
Illatiivi
verovähennyskelpoiseesi
Illatiivi
verovähennyskelpoiseemme
Illatiivi
verovähennyskelpoiseenne
Illatiivi
verovähennyskelpoiseensa
Monikon illatiivi
verovähennyskelpoisiin
Monikon illatiivi
verovähennyskelpoisiini
Monikon illatiivi
verovähennyskelpoisiisi
Monikon illatiivi
verovähennyskelpoisiimme
Monikon illatiivi
verovähennyskelpoisiinne
Monikon illatiivi
verovähennyskelpoisiinsa
Adessiivi
verovähennyskelpoisella
Adessiivi
verovähennyskelpoisellani
Adessiivi
verovähennyskelpoisellasi
Adessiivi
verovähennyskelpoisellamme
Adessiivi
verovähennyskelpoisellanne
Adessiivi
verovähennyskelpoisellaan
Adessiivi
verovähennyskelpoisellansa
Monikon adessiivi
verovähennyskelpoisilla
Monikon adessiivi
verovähennyskelpoisillani
Monikon adessiivi
verovähennyskelpoisillasi
Monikon adessiivi
verovähennyskelpoisillamme
Monikon adessiivi
verovähennyskelpoisillanne
Monikon adessiivi
verovähennyskelpoisillaan
Monikon adessiivi
verovähennyskelpoisillansa
Ablatiivi
verovähennyskelpoiselta
Ablatiivi
verovähennyskelpoiseltani
Ablatiivi
verovähennyskelpoiseltasi
Ablatiivi
verovähennyskelpoiseltamme
Ablatiivi
verovähennyskelpoiseltanne
Ablatiivi
verovähennyskelpoiseltaan
Ablatiivi
verovähennyskelpoiseltansa
Monikon ablatiivi
verovähennyskelpoisilta
Monikon ablatiivi
verovähennyskelpoisiltani
Monikon ablatiivi
verovähennyskelpoisiltasi
Monikon ablatiivi
verovähennyskelpoisiltamme
Monikon ablatiivi
verovähennyskelpoisiltanne
Monikon ablatiivi
verovähennyskelpoisiltaan
Monikon ablatiivi
verovähennyskelpoisiltansa
Allatiivi
verovähennyskelpoiselle
Allatiivi
verovähennyskelpoiselleni
Allatiivi
verovähennyskelpoisellesi
Allatiivi
verovähennyskelpoisellemme
Allatiivi
verovähennyskelpoisellenne
Allatiivi
verovähennyskelpoiselleen
Allatiivi
verovähennyskelpoisellensa
Monikon allatiivi
verovähennyskelpoisille
Monikon allatiivi
verovähennyskelpoisilleni
Monikon allatiivi
verovähennyskelpoisillesi
Monikon allatiivi
verovähennyskelpoisillemme
Monikon allatiivi
verovähennyskelpoisillenne
Monikon allatiivi
verovähennyskelpoisilleen
Monikon allatiivi
verovähennyskelpoisillensa
Essiivi
verovähennyskelpoisena
Essiivi
verovähennyskelpoisenani
Essiivi
verovähennyskelpoisenasi
Essiivi
verovähennyskelpoisenamme
Essiivi
verovähennyskelpoisenanne
Essiivi
verovähennyskelpoisenaan
Essiivi
verovähennyskelpoisenansa
Monikon essiivi
verovähennyskelpoisina
Monikon essiivi
verovähennyskelpoisinani
Monikon essiivi
verovähennyskelpoisinasi
Monikon essiivi
verovähennyskelpoisinamme
Monikon essiivi
verovähennyskelpoisinanne
Monikon essiivi
verovähennyskelpoisinaan
Monikon essiivi
verovähennyskelpoisinansa
Translatiivi
verovähennyskelpoiseksi
Translatiivi
verovähennyskelpoisekseni
Translatiivi
verovähennyskelpoiseksesi
Translatiivi
verovähennyskelpoiseksemme
Translatiivi
verovähennyskelpoiseksenne
Translatiivi
verovähennyskelpoisekseen
Translatiivi
verovähennyskelpoiseksensa
Monikon translatiivi
verovähennyskelpoisiksi
Monikon translatiivi
verovähennyskelpoisikseni
Monikon translatiivi
verovähennyskelpoisiksesi
Monikon translatiivi
verovähennyskelpoisiksemme
Monikon translatiivi
verovähennyskelpoisiksenne
Monikon translatiivi
verovähennyskelpoisikseen
Monikon translatiivi
verovähennyskelpoisiksensa
Monikon instruktiivi
verovähennyskelpoisin
Abessiivi
verovähennyskelpoisetta
Abessiivi
verovähennyskelpoisettani
Abessiivi
verovähennyskelpoisettasi
Abessiivi
verovähennyskelpoisettamme
Abessiivi
verovähennyskelpoisettanne
Abessiivi
verovähennyskelpoisettaan
Abessiivi
verovähennyskelpoisettansa
Monikon abessiivi
verovähennyskelpoisitta
Monikon abessiivi
verovähennyskelpoisittani
Monikon abessiivi
verovähennyskelpoisittasi
Monikon abessiivi
verovähennyskelpoisittamme
Monikon abessiivi
verovähennyskelpoisittanne
Monikon abessiivi
verovähennyskelpoisittaan
Monikon abessiivi
verovähennyskelpoisittansa
Monikon komitatiivi
verovähennyskelpoisine
Monikon komitatiivi
verovähennyskelpoisineni
Monikon komitatiivi
verovähennyskelpoisinesi
Monikon komitatiivi
verovähennyskelpoisinemme
Monikon komitatiivi
verovähennyskelpoisinenne
Monikon komitatiivi
verovähennyskelpoisineen
Monikon komitatiivi
verovähennyskelpoisinensa
Monikon akkusatiivi
verovähennyskelpoiset
Monikon akkusatiivi
verovähennyskelpoiseni
Monikon akkusatiivi
verovähennyskelpoisesi
Monikon akkusatiivi
verovähennyskelpoisemme
Monikon akkusatiivi
verovähennyskelpoisenne
Monikon akkusatiivi
verovähennyskelpoisensa
Akkusatiivi
verovähennyskelpoiseni
Akkusatiivi
verovähennyskelpoisesi
Akkusatiivi
verovähennyskelpoisemme
Akkusatiivi
verovähennyskelpoisenne
Akkusatiivi
verovähennyskelpoisensa