Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: [ˈrehɑbiliˌtɑːtio]
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkorehabilitaatiotGenetiivirehabilitaation
Monikon genetiivirehabilitaatioidenMonikon genetiivirehabilitaatioitten
PartitiivirehabilitaatiotaMonikon partitiivirehabilitaatioita
InessiivirehabilitaatiossaMonikon inessiivirehabilitaatioissa
ElatiivirehabilitaatiostaMonikon elatiivirehabilitaatioista
IllatiivirehabilitaatioonMonikon illatiivirehabilitaatioihin
AdessiivirehabilitaatiollaMonikon adessiivirehabilitaatioilla
AblatiivirehabilitaatioltaMonikon ablatiivirehabilitaatioilta
AllatiivirehabilitaatiolleMonikon allatiivirehabilitaatioille
EssiivirehabilitaationaMonikon essiivirehabilitaatioina
TranslatiivirehabilitaatioksiMonikon translatiivirehabilitaatioiksi
Monikon instruktiivirehabilitaatioinAbessiivirehabilitaatiotta
Monikon abessiivirehabilitaatioittaMonikon akkusatiivirehabilitaatiot

Luokat