| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | rehabilitaatiot | Genetiivi | rehabilitaation |
| Monikon genetiivi | rehabilitaatioiden | Monikon genetiivi | rehabilitaatioitten |
| Partitiivi | rehabilitaatiota | Monikon partitiivi | rehabilitaatioita |
| Inessiivi | rehabilitaatiossa | Monikon inessiivi | rehabilitaatioissa |
| Elatiivi | rehabilitaatiosta | Monikon elatiivi | rehabilitaatioista |
| Illatiivi | rehabilitaatioon | Monikon illatiivi | rehabilitaatioihin |
| Adessiivi | rehabilitaatiolla | Monikon adessiivi | rehabilitaatioilla |
| Ablatiivi | rehabilitaatiolta | Monikon ablatiivi | rehabilitaatioilta |
| Allatiivi | rehabilitaatiolle | Monikon allatiivi | rehabilitaatioille |
| Essiivi | rehabilitaationa | Monikon essiivi | rehabilitaatioina |
| Translatiivi | rehabilitaatioksi | Monikon translatiivi | rehabilitaatioiksi |
| Monikon instruktiivi | rehabilitaatioin | Abessiivi | rehabilitaatiotta |
| Monikon abessiivi | rehabilitaatioitta | Monikon akkusatiivi | rehabilitaatiot |