Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.
2.

Määritelmät

Verbi

  1. tulla hikiseksi

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshiostunYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshiostut
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenshiostuuMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshiostumme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenshiostutteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshiostuvat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihiostuinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihiostuit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihiostuiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihiostuimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihiostuitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihiostuivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshiostuisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshiostuisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshiostuisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshiostuisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenshiostuisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshiostuisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshiostuYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshiostukoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshiostukaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenshiostukaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshiostukootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshiostunen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshiostunetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshiostunee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshiostunemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenshiostunette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshiostunevat

Luokat