Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
2.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkolaatimisetGenetiivilaatimisen
Monikon genetiivilaatimistenMonikon genetiivilaatimisien
PartitiivilaatimistaMonikon partitiivilaatimisia
InessiivilaatimisessaMonikon inessiivilaatimisissa
ElatiivilaatimisestaMonikon elatiivilaatimisista
IllatiivilaatimiseenMonikon illatiivilaatimisiin
AdessiivilaatimisellaMonikon adessiivilaatimisilla
AblatiivilaatimiseltaMonikon ablatiivilaatimisilta
AllatiivilaatimiselleMonikon allatiivilaatimisille
EssiivilaatimisenaMonikon essiivilaatimisina
TranslatiivilaatimiseksiMonikon translatiivilaatimisiksi
Monikon instruktiivilaatimisinAbessiivilaatimisetta
Monikon abessiivilaatimisittaMonikon akkusatiivilaatimiset