| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| ruotsi | bilfri |
| Monikko | autottomat | Monikko | autottomani |
| Monikko | autottomasi | Monikko | autottomamme |
| Monikko | autottomanne | Monikko | autottomansa |
| Genetiivi | autottoman | Genetiivi | autottomani |
| Genetiivi | autottomasi | Genetiivi | autottomamme |
| Genetiivi | autottomanne | Genetiivi | autottomansa |
| Monikon genetiivi | autottomien | Monikon genetiivi | autottomieni |
| Monikon genetiivi | autottomiesi | Monikon genetiivi | autottomiemme |
| Monikon genetiivi | autottomienne | Monikon genetiivi | autottomiensa |
| Partitiivi | autotonta | Partitiivi | autotontani |
| Partitiivi | autotontasi | Partitiivi | autotontamme |
| Partitiivi | autotontanne | Partitiivi | autotontaan |
| Partitiivi | autotontansa | Monikon partitiivi | autottomia |
| Monikon partitiivi | autottomiani | Monikon partitiivi | autottomiasi |
| Monikon partitiivi | autottomiamme | Monikon partitiivi | autottomianne |
| Monikon partitiivi | autottomiaan | Monikon partitiivi | autottomiansa |
| Inessiivi | autottomassa | Inessiivi | autottomassani |
| Inessiivi | autottomassasi | Inessiivi | autottomassamme |
| Inessiivi | autottomassanne | Inessiivi | autottomassaan |
| Inessiivi | autottomassansa | Monikon inessiivi | autottomissa |
| Monikon inessiivi | autottomissani | Monikon inessiivi | autottomissasi |
| Monikon inessiivi | autottomissamme | Monikon inessiivi | autottomissanne |
| Monikon inessiivi | autottomissaan | Monikon inessiivi | autottomissansa |
| Elatiivi | autottomasta | Elatiivi | autottomastani |
| Elatiivi | autottomastasi | Elatiivi | autottomastamme |
| Elatiivi | autottomastanne | Elatiivi | autottomastaan |
| Elatiivi | autottomastansa | Monikon elatiivi | autottomista |
| Monikon elatiivi | autottomistani | Monikon elatiivi | autottomistasi |
| Monikon elatiivi | autottomistamme | Monikon elatiivi | autottomistanne |
| Monikon elatiivi | autottomistaan | Monikon elatiivi | autottomistansa |
| Illatiivi | autottomaan | Illatiivi | autottomaani |
| Illatiivi | autottomaasi | Illatiivi | autottomaamme |
| Illatiivi | autottomaanne | Illatiivi | autottomaansa |
| Monikon illatiivi | autottomiin | Monikon illatiivi | autottomiini |
| Monikon illatiivi | autottomiisi | Monikon illatiivi | autottomiimme |
| Monikon illatiivi | autottomiinne | Monikon illatiivi | autottomiinsa |
| Adessiivi | autottomalla | Adessiivi | autottomallani |
| Adessiivi | autottomallasi | Adessiivi | autottomallamme |
| Adessiivi | autottomallanne | Adessiivi | autottomallaan |
| Adessiivi | autottomallansa | Monikon adessiivi | autottomilla |
| Monikon adessiivi | autottomillani | Monikon adessiivi | autottomillasi |
| Monikon adessiivi | autottomillamme | Monikon adessiivi | autottomillanne |
| Monikon adessiivi | autottomillaan | Monikon adessiivi | autottomillansa |
| Ablatiivi | autottomalta | Ablatiivi | autottomaltani |
| Ablatiivi | autottomaltasi | Ablatiivi | autottomaltamme |
| Ablatiivi | autottomaltanne | Ablatiivi | autottomaltaan |
| Ablatiivi | autottomaltansa | Monikon ablatiivi | autottomilta |
| Monikon ablatiivi | autottomiltani | Monikon ablatiivi | autottomiltasi |
| Monikon ablatiivi | autottomiltamme | Monikon ablatiivi | autottomiltanne |
| Monikon ablatiivi | autottomiltaan | Monikon ablatiivi | autottomiltansa |
| Allatiivi | autottomalle | Allatiivi | autottomalleni |
| Allatiivi | autottomallesi | Allatiivi | autottomallemme |
| Allatiivi | autottomallenne | Allatiivi | autottomalleen |
| Allatiivi | autottomallensa | Monikon allatiivi | autottomille |
| Monikon allatiivi | autottomilleni | Monikon allatiivi | autottomillesi |
| Monikon allatiivi | autottomillemme | Monikon allatiivi | autottomillenne |
| Monikon allatiivi | autottomilleen | Monikon allatiivi | autottomillensa |
| Essiivi | autottomana | Essiivi | autottomanani |
| Essiivi | autottomanasi | Essiivi | autottomanamme |
| Essiivi | autottomananne | Essiivi | autottomanaan |
| Essiivi | autottomanansa | Monikon essiivi | autottomina |
| Monikon essiivi | autottominani | Monikon essiivi | autottominasi |
| Monikon essiivi | autottominamme | Monikon essiivi | autottominanne |
| Monikon essiivi | autottominaan | Monikon essiivi | autottominansa |
| Translatiivi | autottomaksi | Translatiivi | autottomakseni |
| Translatiivi | autottomaksesi | Translatiivi | autottomaksemme |
| Translatiivi | autottomaksenne | Translatiivi | autottomakseen |
| Translatiivi | autottomaksensa | Monikon translatiivi | autottomiksi |
| Monikon translatiivi | autottomikseni | Monikon translatiivi | autottomiksesi |
| Monikon translatiivi | autottomiksemme | Monikon translatiivi | autottomiksenne |
| Monikon translatiivi | autottomikseen | Monikon translatiivi | autottomiksensa |
| Monikon instruktiivi | autottomin | Abessiivi | autottomatta |
| Abessiivi | autottomattani | Abessiivi | autottomattasi |
| Abessiivi | autottomattamme | Abessiivi | autottomattanne |
| Abessiivi | autottomattaan | Abessiivi | autottomattansa |
| Monikon abessiivi | autottomitta | Monikon abessiivi | autottomittani |
| Monikon abessiivi | autottomittasi | Monikon abessiivi | autottomittamme |
| Monikon abessiivi | autottomittanne | Monikon abessiivi | autottomittaan |
| Monikon abessiivi | autottomittansa | Monikon komitatiivi | autottomine |
| Monikon komitatiivi | autottomineni | Monikon komitatiivi | autottominesi |
| Monikon komitatiivi | autottominemme | Monikon komitatiivi | autottominenne |
| Monikon komitatiivi | autottomineen | Monikon komitatiivi | autottominensa |
| Monikon akkusatiivi | autottomat | Monikon akkusatiivi | autottomani |
| Monikon akkusatiivi | autottomasi | Monikon akkusatiivi | autottomamme |
| Monikon akkusatiivi | autottomanne | Monikon akkusatiivi | autottomansa |
| Akkusatiivi | autottomani | Akkusatiivi | autottomasi |
| Akkusatiivi | autottomamme | Akkusatiivi | autottomanne |
| Akkusatiivi | autottomansa |