| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| ruotsi | skolålder |
| Monikko | kouluiät | Genetiivi | kouluiän |
| Monikon genetiivi | kouluikien | Partitiivi | kouluikää |
| Monikon partitiivi | kouluikiä | Inessiivi | kouluiässä |
| Monikon inessiivi | koului’issä | Elatiivi | kouluiästä |
| Monikon elatiivi | koului’istä | Illatiivi | kouluikään |
| Monikon illatiivi | kouluikiin | Adessiivi | kouluiällä |
| Monikon adessiivi | koului’illä | Ablatiivi | kouluiältä |
| Monikon ablatiivi | koului’iltä | Allatiivi | kouluiälle |
| Monikon allatiivi | koului’ille | Essiivi | kouluikänä |
| Monikon essiivi | kouluikinä | Translatiivi | kouluiäksi |
| Monikon translatiivi | koului’iksi | Monikon instruktiivi | koului’in |
| Abessiivi | kouluiättä | Monikon abessiivi | koului’ittä |
| Monikon akkusatiivi | kouluiät |