Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomaapalatGenetiivimaapalan
Monikon genetiivimaapalojenPartitiivimaapalaa
Monikon partitiivimaapalojaInessiivimaapalassa
Monikon inessiivimaapaloissaElatiivimaapalasta
Monikon elatiivimaapaloistaIllatiivimaapalaan
Monikon illatiivimaapaloihinAdessiivimaapalalla
Monikon adessiivimaapaloillaAblatiivimaapalalta
Monikon ablatiivimaapaloiltaAllatiivimaapalalle
Monikon allatiivimaapaloilleEssiivimaapalana
Monikon essiivimaapaloinaTranslatiivimaapalaksi
Monikon translatiivimaapaloiksiMonikon instruktiivimaapaloin
AbessiivimaapalattaMonikon abessiivimaapaloitta
Monikon akkusatiivimaapalat