Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | hämärämmät | Monikko | hämärämpäni |
| Monikko | hämärämpäsi | Monikko | hämärämpämme |
| Monikko | hämärämpänne | Monikko | hämärämpänsä |
| Genetiivi | hämärämmän | Genetiivi | hämärämpäni |
| Genetiivi | hämärämpäsi | Genetiivi | hämärämpämme |
| Genetiivi | hämärämpänne | Genetiivi | hämärämpänsä |
| Monikon genetiivi | hämärämpien | Monikon genetiivi | hämärämpieni |
| Monikon genetiivi | hämärämpiesi | Monikon genetiivi | hämärämpiemme |
| Monikon genetiivi | hämärämpienne | Monikon genetiivi | hämärämpiensä |
| Partitiivi | hämärämpää | Partitiivi | hämärämpääni |
| Partitiivi | hämärämpääsi | Partitiivi | hämärämpäämme |
| Partitiivi | hämärämpäänne | Partitiivi | hämärämpäänsä |
| Monikon partitiivi | hämärämpiä | Monikon partitiivi | hämärämpiäni |
| Monikon partitiivi | hämärämpiäsi | Monikon partitiivi | hämärämpiämme |
| Monikon partitiivi | hämärämpiänne | Monikon partitiivi | hämärämpiään |
| Monikon partitiivi | hämärämpiänsä | Inessiivi | hämärämmässä |
| Inessiivi | hämärämmässäni | Inessiivi | hämärämmässäsi |
| Inessiivi | hämärämmässämme | Inessiivi | hämärämmässänne |
| Inessiivi | hämärämmässään | Inessiivi | hämärämmässänsä |
| Monikon inessiivi | hämärämmissä | Monikon inessiivi | hämärämmissäni |
| Monikon inessiivi | hämärämmissäsi | Monikon inessiivi | hämärämmissämme |
| Monikon inessiivi | hämärämmissänne | Monikon inessiivi | hämärämmissään |
| Monikon inessiivi | hämärämmissänsä | Elatiivi | hämärämmästä |
| Elatiivi | hämärämmästäni | Elatiivi | hämärämmästäsi |
| Elatiivi | hämärämmästämme | Elatiivi | hämärämmästänne |
| Elatiivi | hämärämmästään | Elatiivi | hämärämmästänsä |
| Monikon elatiivi | hämärämmistä | Monikon elatiivi | hämärämmistäni |
| Monikon elatiivi | hämärämmistäsi | Monikon elatiivi | hämärämmistämme |
| Monikon elatiivi | hämärämmistänne | Monikon elatiivi | hämärämmistään |
| Monikon elatiivi | hämärämmistänsä | Illatiivi | hämärämpään |
| Illatiivi | hämärämpääni | Illatiivi | hämärämpääsi |
| Illatiivi | hämärämpäämme | Illatiivi | hämärämpäänne |
| Illatiivi | hämärämpäänsä | Monikon illatiivi | hämärämpiin |
| Monikon illatiivi | hämärämpiini | Monikon illatiivi | hämärämpiisi |
| Monikon illatiivi | hämärämpiimme | Monikon illatiivi | hämärämpiinne |
| Monikon illatiivi | hämärämpiinsä | Adessiivi | hämärämmällä |
| Adessiivi | hämärämmälläni | Adessiivi | hämärämmälläsi |
| Adessiivi | hämärämmällämme | Adessiivi | hämärämmällänne |
| Adessiivi | hämärämmällään | Adessiivi | hämärämmällänsä |
| Monikon adessiivi | hämärämmillä | Monikon adessiivi | hämärämmilläni |
| Monikon adessiivi | hämärämmilläsi | Monikon adessiivi | hämärämmillämme |
| Monikon adessiivi | hämärämmillänne | Monikon adessiivi | hämärämmillään |
| Monikon adessiivi | hämärämmillänsä | Ablatiivi | hämärämmältä |
| Ablatiivi | hämärämmältäni | Ablatiivi | hämärämmältäsi |
| Ablatiivi | hämärämmältämme | Ablatiivi | hämärämmältänne |
| Ablatiivi | hämärämmältään | Ablatiivi | hämärämmältänsä |
| Monikon ablatiivi | hämärämmiltä | Monikon ablatiivi | hämärämmiltäni |
| Monikon ablatiivi | hämärämmiltäsi | Monikon ablatiivi | hämärämmiltämme |
| Monikon ablatiivi | hämärämmiltänne | Monikon ablatiivi | hämärämmiltään |
| Monikon ablatiivi | hämärämmiltänsä | Allatiivi | hämärämmälle |
| Allatiivi | hämärämmälleni | Allatiivi | hämärämmällesi |
| Allatiivi | hämärämmällemme | Allatiivi | hämärämmällenne |
| Allatiivi | hämärämmälleen | Allatiivi | hämärämmällensä |
| Monikon allatiivi | hämärämmille | Monikon allatiivi | hämärämmilleni |
| Monikon allatiivi | hämärämmillesi | Monikon allatiivi | hämärämmillemme |
| Monikon allatiivi | hämärämmillenne | Monikon allatiivi | hämärämmilleen |
| Monikon allatiivi | hämärämmillensä | Essiivi | hämärämpänä |
| Essiivi | hämärämpänäni | Essiivi | hämärämpänäsi |
| Essiivi | hämärämpänämme | Essiivi | hämärämpänänne |
| Essiivi | hämärämpänään | Essiivi | hämärämpänänsä |
| Monikon essiivi | hämärämpinä | Monikon essiivi | hämärämpinäni |
| Monikon essiivi | hämärämpinäsi | Monikon essiivi | hämärämpinämme |
| Monikon essiivi | hämärämpinänne | Monikon essiivi | hämärämpinään |
| Monikon essiivi | hämärämpinänsä | Translatiivi | hämärämmäksi |
| Translatiivi | hämärämmäkseni | Translatiivi | hämärämmäksesi |
| Translatiivi | hämärämmäksemme | Translatiivi | hämärämmäksenne |
| Translatiivi | hämärämmäkseen | Translatiivi | hämärämmäksensä |
| Monikon translatiivi | hämärämmiksi | Monikon translatiivi | hämärämmikseni |
| Monikon translatiivi | hämärämmiksesi | Monikon translatiivi | hämärämmiksemme |
| Monikon translatiivi | hämärämmiksenne | Monikon translatiivi | hämärämmikseen |
| Monikon translatiivi | hämärämmiksensä | Monikon instruktiivi | hämärämmin |
| Abessiivi | hämärämmättä | Abessiivi | hämärämmättäni |
| Abessiivi | hämärämmättäsi | Abessiivi | hämärämmättämme |
| Abessiivi | hämärämmättänne | Abessiivi | hämärämmättään |
| Abessiivi | hämärämmättänsä | Monikon abessiivi | hämärämmittä |
| Monikon abessiivi | hämärämmittäni | Monikon abessiivi | hämärämmittäsi |
| Monikon abessiivi | hämärämmittämme | Monikon abessiivi | hämärämmittänne |
| Monikon abessiivi | hämärämmittään | Monikon abessiivi | hämärämmittänsä |
| Monikon komitatiivi | hämärämpine | Monikon komitatiivi | hämärämpineni |
| Monikon komitatiivi | hämärämpinesi | Monikon komitatiivi | hämärämpinemme |
| Monikon komitatiivi | hämärämpinenne | Monikon komitatiivi | hämärämpineen |
| Monikon komitatiivi | hämärämpinensä | Monikon akkusatiivi | hämärämmät |
| Monikon akkusatiivi | hämärämpäni | Monikon akkusatiivi | hämärämpäsi |
| Monikon akkusatiivi | hämärämpämme | Monikon akkusatiivi | hämärämpänne |
| Monikon akkusatiivi | hämärämpänsä | Akkusatiivi | hämärämpäni |
| Akkusatiivi | hämärämpäsi | Akkusatiivi | hämärämpämme |
| Akkusatiivi | hämärämpänne | Akkusatiivi | hämärämpänsä |