Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkohämärämmätMonikkohämärämpäni
MonikkohämärämpäsiMonikkohämärämpämme
MonikkohämärämpänneMonikkohämärämpänsä
GenetiivihämärämmänGenetiivihämärämpäni
GenetiivihämärämpäsiGenetiivihämärämpämme
GenetiivihämärämpänneGenetiivihämärämpänsä
Monikon genetiivihämärämpienMonikon genetiivihämärämpieni
Monikon genetiivihämärämpiesiMonikon genetiivihämärämpiemme
Monikon genetiivihämärämpienneMonikon genetiivihämärämpiensä
PartitiivihämärämpääPartitiivihämärämpääni
PartitiivihämärämpääsiPartitiivihämärämpäämme
PartitiivihämärämpäännePartitiivihämärämpäänsä
Monikon partitiivihämärämpiäMonikon partitiivihämärämpiäni
Monikon partitiivihämärämpiäsiMonikon partitiivihämärämpiämme
Monikon partitiivihämärämpiänneMonikon partitiivihämärämpiään
Monikon partitiivihämärämpiänsäInessiivihämärämmässä
InessiivihämärämmässäniInessiivihämärämmässäsi
InessiivihämärämmässämmeInessiivihämärämmässänne
InessiivihämärämmässäänInessiivihämärämmässänsä
Monikon inessiivihämärämmissäMonikon inessiivihämärämmissäni
Monikon inessiivihämärämmissäsiMonikon inessiivihämärämmissämme
Monikon inessiivihämärämmissänneMonikon inessiivihämärämmissään
Monikon inessiivihämärämmissänsäElatiivihämärämmästä
ElatiivihämärämmästäniElatiivihämärämmästäsi
ElatiivihämärämmästämmeElatiivihämärämmästänne
ElatiivihämärämmästäänElatiivihämärämmästänsä
Monikon elatiivihämärämmistäMonikon elatiivihämärämmistäni
Monikon elatiivihämärämmistäsiMonikon elatiivihämärämmistämme
Monikon elatiivihämärämmistänneMonikon elatiivihämärämmistään
Monikon elatiivihämärämmistänsäIllatiivihämärämpään
IllatiivihämärämpääniIllatiivihämärämpääsi
IllatiivihämärämpäämmeIllatiivihämärämpäänne
IllatiivihämärämpäänsäMonikon illatiivihämärämpiin
Monikon illatiivihämärämpiiniMonikon illatiivihämärämpiisi
Monikon illatiivihämärämpiimmeMonikon illatiivihämärämpiinne
Monikon illatiivihämärämpiinsäAdessiivihämärämmällä
AdessiivihämärämmälläniAdessiivihämärämmälläsi
AdessiivihämärämmällämmeAdessiivihämärämmällänne
AdessiivihämärämmälläänAdessiivihämärämmällänsä
Monikon adessiivihämärämmilläMonikon adessiivihämärämmilläni
Monikon adessiivihämärämmilläsiMonikon adessiivihämärämmillämme
Monikon adessiivihämärämmillänneMonikon adessiivihämärämmillään
Monikon adessiivihämärämmillänsäAblatiivihämärämmältä
AblatiivihämärämmältäniAblatiivihämärämmältäsi
AblatiivihämärämmältämmeAblatiivihämärämmältänne
AblatiivihämärämmältäänAblatiivihämärämmältänsä
Monikon ablatiivihämärämmiltäMonikon ablatiivihämärämmiltäni
Monikon ablatiivihämärämmiltäsiMonikon ablatiivihämärämmiltämme
Monikon ablatiivihämärämmiltänneMonikon ablatiivihämärämmiltään
Monikon ablatiivihämärämmiltänsäAllatiivihämärämmälle
AllatiivihämärämmälleniAllatiivihämärämmällesi
AllatiivihämärämmällemmeAllatiivihämärämmällenne
AllatiivihämärämmälleenAllatiivihämärämmällensä
Monikon allatiivihämärämmilleMonikon allatiivihämärämmilleni
Monikon allatiivihämärämmillesiMonikon allatiivihämärämmillemme
Monikon allatiivihämärämmillenneMonikon allatiivihämärämmilleen
Monikon allatiivihämärämmillensäEssiivihämärämpänä
EssiivihämärämpänäniEssiivihämärämpänäsi
EssiivihämärämpänämmeEssiivihämärämpänänne
EssiivihämärämpänäänEssiivihämärämpänänsä
Monikon essiivihämärämpinäMonikon essiivihämärämpinäni
Monikon essiivihämärämpinäsiMonikon essiivihämärämpinämme
Monikon essiivihämärämpinänneMonikon essiivihämärämpinään
Monikon essiivihämärämpinänsäTranslatiivihämärämmäksi
TranslatiivihämärämmäkseniTranslatiivihämärämmäksesi
TranslatiivihämärämmäksemmeTranslatiivihämärämmäksenne
TranslatiivihämärämmäkseenTranslatiivihämärämmäksensä
Monikon translatiivihämärämmiksiMonikon translatiivihämärämmikseni
Monikon translatiivihämärämmiksesiMonikon translatiivihämärämmiksemme
Monikon translatiivihämärämmiksenneMonikon translatiivihämärämmikseen
Monikon translatiivihämärämmiksensäMonikon instruktiivihämärämmin
AbessiivihämärämmättäAbessiivihämärämmättäni
AbessiivihämärämmättäsiAbessiivihämärämmättämme
AbessiivihämärämmättänneAbessiivihämärämmättään
AbessiivihämärämmättänsäMonikon abessiivihämärämmittä
Monikon abessiivihämärämmittäniMonikon abessiivihämärämmittäsi
Monikon abessiivihämärämmittämmeMonikon abessiivihämärämmittänne
Monikon abessiivihämärämmittäänMonikon abessiivihämärämmittänsä
Monikon komitatiivihämärämpineMonikon komitatiivihämärämpineni
Monikon komitatiivihämärämpinesiMonikon komitatiivihämärämpinemme
Monikon komitatiivihämärämpinenneMonikon komitatiivihämärämpineen
Monikon komitatiivihämärämpinensäMonikon akkusatiivihämärämmät
Monikon akkusatiivihämärämpäniMonikon akkusatiivihämärämpäsi
Monikon akkusatiivihämärämpämmeMonikon akkusatiivihämärämpänne
Monikon akkusatiivihämärämpänsäAkkusatiivihämärämpäni
AkkusatiivihämärämpäsiAkkusatiivihämärämpämme
AkkusatiivihämärämpänneAkkusatiivihämärämpänsä