Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lämppärit | Genetiivi | lämppärin |
| Monikon genetiivi | lämppärien | Monikon genetiivi | lämppäreiden |
| Monikon genetiivi | lämppäreitten | Partitiivi | lämppäriä |
| Monikon partitiivi | lämppäreitä | Monikon partitiivi | lämppärejä |
| Inessiivi | lämppärissä | Monikon inessiivi | lämppäreissä |
| Elatiivi | lämppäristä | Monikon elatiivi | lämppäreistä |
| Illatiivi | lämppäriin | Monikon illatiivi | lämppäreihin |
| Adessiivi | lämppärillä | Monikon adessiivi | lämppäreillä |
| Ablatiivi | lämppäriltä | Monikon ablatiivi | lämppäreiltä |
| Allatiivi | lämppärille | Monikon allatiivi | lämppäreille |
| Essiivi | lämppärinä | Monikon essiivi | lämppäreinä |
| Translatiivi | lämppäriksi | Monikon translatiivi | lämppäreiksi |
| Monikon instruktiivi | lämppärein | Abessiivi | lämppärittä |
| Monikon abessiivi | lämppäreittä | Monikon akkusatiivi | lämppärit |